Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

10 Milyar Dolarlık Restorasyon Sonrası John F. Kennedy Havalimanı Nasıl Görünecek?

İstanbul Yeni Havalimanı, teknolojik özellikleri, büyüklüğü ve pahalılığıyla Atatürk Havaalanı'nı bile gölgeleyebilir. İşte karşınızda yeni JFK Havalimanı...
10 Milyar Dolarlık Restorasyon Sonrası John F. Kennedy Havalimanı Nasıl Görünecek?
Son Güncelleme: 
Yorum

Havaalanları veya havalimanları; gökyüzünün devasa kuşlarının gösterişli yuvalarıdır. Dünyanın dört bir yanında bulunan havaalanları sayesinde şehirler hatta kıtalar arası gideceğimiz yerlere normal şartlara göre daha kısa sürede ulaşabiliyoruz. Ülkemizde 55’i sivil ve 17’si askeri olmak üzere toplamda 72 adet havalimanı bulunuyor. Şimdilik dünyanın on birinci ve Türkiye’nin en büyük havaalanı İstanbul Atatürk Havalimanı’dır. 61.3 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Fakat 2014 yılında yapımına başlanan İstanbul 3. Havalimanı dünyanın en pahalısı ve Türkiye’nin en büyük havalimanı olmaya göz dikmiş durumda.

Ayrıca toplamda 25,6 milyar Euroluk maliyete sahip olan İstanbul Yeni Havalimanı, 2018 yılından itibaren dünyanın simgesel havaalanlarından bir tanesi haline gelecek. Bu gösterişli havalimanı 10 milyar dolarlık restorasyon bedeliyle, ABD’nin en kalabalık havaalanlarından, John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı takip ediyor. Şimdilerde yaklaşık 60 milyon yolculuk kapasiteye sahip olan JFK Havalimanı, pahalı düzenlemelerin ardından hem kapasitesini arttıracak hem de benzersiz yeniliklere kavuşacak.

Dilerseniz 10 milyar dolarlık restorasyon sonrasında JFK Havalimanı’nın nasıl görüneceğine ve hangi yeniliklere sahip olacağına birlikte bir göz atalım.

John F. Kennedy Havalimanı Toplamda 10 Milyar Dolara Mal Oldu

John F. Kennedy Havalimanı Toplamda 10 Milyar Dolara Mal OlduBaşlangıçta New York Uluslararası Havalimanı adıyla 1948 yılında açılan bu yapı, daha sonraları Idlewild Havalimanı olarak anılmaya başlandı. 22 Kasım 1963 tarihinde bir suikast sonucu hayata veda eden, ABD’nin 35. Başkanı John F. Kennedy anısına adı değiştirildi. New York, Long Island’da yaklaşık 70 yıldır hizmet veren bu havalimanı, şimdi ise 10 milyar dolarlık bir restorasyona kendisini hazırlıyor.

ABD’nin en kalabalık havalimanlarından biri olarak bilinen JFK Havalimanı, dünyanın standartlarında bir kompleks haline getirilecek. Bu pahalı restorasyon kapsamında JFK Havalimanı’nın yol erşimi iyileşecek ve yolcu kapasitesi arttırılacak. Çevre yolların da iyileştirmesiyle devletin cebinden 1.5 ila 2 milyar dolar çıkacak. 7 milyar dolarlık özel yatırım desteğiyle de muazzam bir havalimanı haline gelecek.

EN PAHALI HAVALİMANLARI İÇİN TIKLAYIN.

Restore Edilen John F. Kennedy Havalimanı’nın Sahip Olduğu Yenilikler

Restore Edilen John F. Kennedy Havalimanı'nın Sahip Olduğu YeniliklerGenişletilmiş yapısının yanı sıra kaliteli restoranlar, gümrük vergisinden muaf dükkanlar, konferans ve toplantı odaları gibi olanakları bünyesinde barındırıyor. JFK Havalimanı, yüz tanıma ve video takip yazılımlarıyla hem teknolojik hem de güvenli bir havaalanı haline gelmesi bekleniyor. Ayrıca yaklaşık 100 milyon yolcu kapasitesine ulaşması beklenen bu etkileyici havalimanı, lüks bir otele ev sahipliği yapacak.

İNSANLIK TARİHİNİN EN PAHALI PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN.

Yenilenen John F. Kennedy Havalimanı Ne Zaman Açılacak?

Yenilenen JFK Havalimanı Ne Zaman Açılacak?JetBlue, Delta ve Amerikan Havayolları gibi yolcu bağlantı merkezlerinin yanı sıra Atlas, Kalitta, Polar ve Evergreen ünlü kargo merkezlerini de bünyesinde barındıran JFK Havalimanı, yeni yüzüyle ziyaretçilerini memnun edecek gibi görünüyor. Ayrıca yolcuların işini kolaylaştıracak yeniliklerle donatılacak olan bu New York Havalimanı’nın 10 milyar dolarlık restorasyonu 2018 yılında tamamlanmış olacağını da belirtelim.

Hayatımızı daha yaşanılır hale getiren çeşitli projeler, yüksek rakamlı maliyetleriyle bazı kesimlerin tepkisini toplamış olsalar da bazılarının takdirini kazanmayı başarıyorlar. Elbette ki bu projelerin gereklilik üzerine inşa edilmeleri, takdir edenlerin sayısının diğerlerinden daha fazla olmasını sağlıyor. İşte ABD’nin en kalabalık ve en işlek havaalanı olan JFK Havalimanı’nın yenilenmesinin en büyük nedeni de yolcu kapasitesinin yeterli olmaması. Tamı tamına 10 milyar dolarlık bir proje ile restore edilecek olan JFK Havalimanı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu