Yatırım yapmaya başla!

Rengarenk Tasarımıyla Öne Çıkan Hublot İmzalı Lüks Saat

Rengarenk Tasarımıyla Öne Çıkan Hublot İmzalı Lüks Saat

Televizyon dünyasında renkli yayına geçeli uzun zaman oldu. Aslında o tarihlerde sadece TV dünyası renklenmedi, hayatın her alanında cıvıl cıvıl renkleri görür olduk. Eskinin verdiği kasvet dolu soluk, ciddi, mat renkler yerine; modadan, dekorasyona varıncaya kadar her şey rengarenk oldu. Bu durumun en yakın örneklerinden biri de İsviçreli saat üreticisi Hublot’un, Only Watch ortaklığıyla bu yıl piyasaya sunacağı Hublot Classic Fusion Only Watch Britto isimli saat.

Tasarım harikası saatin üzerindeki canlı renkler, ürünün ilk göze çarpan özelliği diyebiliriz. Klasik yapıdan çok, spor model olan saatin tasarımı için bir çizim ustasıyla anlaşıldığı biliniyor. Aslına bakılırsa, tasarımda kullanılan çizimin esin kaynağı bir yağlı boya tablosu. Tabi ki saatte bulunan detaylar bunlarla sınırlı kalmıyor. Görselliğiyle dikkat çeken bu ürünün, oldukça özel bir neden için tasarlandığını şimdiden belirtelim. Dilerseniz tüm detaylarıyla bu sanat eserini daha yakından inceleyelim.

İşte karşınızda İsviçreli saat markasından bir tasarım harikası!

Hublot Classic Fusion Only Watch Britto

Hublot Classic Fusion Only Watch Brittoİsviçreli lüks saat üreticisi Hublot, 2005 yılından bu yana hayır amaçlı açık artırma kurumu olarak ünlenen Only Watch ile işbirliği yapmaktadır. 1980 yılında İtalyan Carlo Crocco tarafından kurulmuş başarılı bir firma olan Hublot, Only Watch için bu yıl da etkileyici bir saat tasarladı. Son yıllarda tüm dünyada isim yapmış Pop Art’ın en iyi temsilcilerinden biri olarak bilinen Romero Britto ile çalışan firma, başarılı sanatçının katkılarıyla mükemmel bir tasarıma imza attı diyebiliriz.

Romero Britto’nun eseri olan ve saatin kadranındaki desene de ilham veren tablo ile birlikte satışa çıkartılacak olan saatte, mineleme sanatının kullanıldığını da ayrıca görüyoruz. 45 mm’lik cilalanmış siyah seramik kasası olan Classic Fusion Only Watch Britto’nun, 18 ayar beyaz altından tasarlanmış kadranı ile zenginleştirilmesi dikkat çekici. Hublot’un başarılı zanaatkarları, Britto’nun eserini kusursuz bir şekilde saatin kadranına uygulamışlar.

Hublot Classic Fusion Only Watch Brittoİnce işçiliğin ayrıntılarına biraz değinelim. Öncelikle, ince bir emaye tabakanın üzerine Britto’nun 250 tondan oluşan özel paletinden seçilmiş 6 opak rengin kullanıldığını belirtelim. Sanatçının ünlü deseni bu renklerle çizilmiş. Sonrasında emaye tabaka 800 derecelik ısıda pişirilerek, saatin kadranına işlenmeye hazır hale getirilmiştir. Tabii ki bu kadarla bitmiyor. Hublot Classic Fusion Only Watch Britto’nun içerisinde HUB1302 manuel kurmalı ve 90 saatlik güç rezervine sahip olan bir mekanizması bulunuyor. Saatin kırmızı renkteki timsah derisinden üretilmiş kordonuysa, gerçekten göz dolduruyor. Bu kordonda ayrıca gümüş renkli platin iplikler ve kenarlarında da siyah renkli kauçuk detaylar kullanılmış.

23 Eylül’de başlayacak olan Only Watch 2015 dünya turunda satışa çıkarılacak olan saatin en son durağı ise 7 Kasım Pazar günü düzenlenecek Cenevre münazarası olacak. Bu saatten elde edilen tüm gelirin, Duchenne Kas Distrofisi hastalığı için yapılacak araştırmalarda kullanılacağını da söylemeliyiz. Duchenne Kas Distrofisi’nin henüz kesin bir tedavisi yok. Bu hastalığın, tüm vücut kaslarının yavaşça işlevini yitirmesi sonucunda, hayati sonuçlara yol açan bir duruma yol açtığını da ayrıca belirtelim. Bu saatin üretim amacının ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılmıştır sanırım.

Bir tasarım harikası olarak karşımıza çıkan bu Hublot ürünü hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Göz alıcı tasarımı bir kenara dursun, bu saat sadece üretim amacı için bile milyon dolarları hak etmiyor mu? Ne dersiniz, Hublot Classic Fusion Only Watch Britto için para harcamak kime kendini iyi hissettirmez ki?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum