Yatırım yapmaya başla!

Renault Symbioz Konsept: Lüks Ev Odası Kıvamında Kullanım Sunan Otonom Araba!

Renault'un 2023'de çıkarmayı planladığı Symbioz modeli elektrikli motorunun yanı sıra otonom sürüşte şaşırtmaya geliyor!
Renault Symbioz Konsept: Lüks Ev Odası Kıvamında Kullanım Sunan Otonom Araba!

Her firma kendine özgü olup özel bir şeylerle anılmak ister. Konsept araçların çığır açtığı bugünlerde otomobil üreticilerin yarışları resmen sağlam bir macera filmi tadında heyecanlı geçiyor. Hep birbirlerinin üstüne koyarak gelişen yapılar, sonu uçan arabalara kadar gitti. Biz biraz aşağıdan devam ederek Fransa tarafına geçelim. Renault’un Frankfurt Fuarı’nda tanıttığı lüks ev odası kıvamındaki Symbioz, geçmişte içte kalan bazı şeylerin hırsla geri dönüşü gibi hissettik. Mesela bir Safrane veya Velsatis…

Resimlerden de gördüğümüz gibi tanıtımı dahi güzel bir müstakil ev içerisinde yapılmış. Bu saatten sonra kesinlikle uçuk tasarımlar iş görmez veya çıkmaz demiyoruz. Günümüzde böyle bir otomobil gösterildiyse ve yapısı buna müsaitse şimdiden planlarınızı ona göre yapabilirsiniz.

Symbioz’un aldığı şekiller güncel Renault modellerini andırıyor.

Renault Symbioz Konsept Dış Yapısı

Büyük gövde yapısı ile Fransız temsilcinin zamanında suya düşen hayalleri bu arabayla yeniden hayata geçirilecek.

Renault Symbioz Konsept Karoseri

Tavanı komple camdan oluşan Symbioz’un,
yukarı açılan kapılarıyla fazla estetik duruyor.

Renault Symbioz Konsept Cam Tavan

Gelecekte birçok firma ofis şartlarının tümünü arabalarımıza taşıyacak. Fotoğrafta bu açık ve net şekilde bunu anlatıyor.

Renault Symbioz Konsept Ofis Ortami

Son gelen görsellerin daha gerçekçi olduğunu görüyoruz. Ekranların yerleşimi ve büyüklüğü son derece iyi.

Renault Symbioz Konsept Multi Medya Ekran ve Gösterge Paneli

Sportif direksiyonunu, multi medya ekranla birleştirilen oldukça havalı duran gösterge paneli tamamlıyor.

Renault Symbioz Konsept Multi Medya Direksiyon ve Koltuk

Symbioz’un gelişmiş otonom özelliği bulunuyor.
Ve bu yeni sürüş tipi çıktığında daha fazla sistemli olacaktır.

Renault Symbioz Konsept Otonom Sürüş

Ev – Ofis temalı Symbioz’da doğal olarak arka aks üzerine yerleştirilen elektrikli motorlar görev alacak.

Renault Symbioz Konsept Otonom Motor Bölümü

680 hp gibi ciddi güç rakamı ve 680 nm tork değeri, daha belli olmasa da Symbioz’u 4 saniye civarlarında hızlandıracaktır.

Renault Symbioz Konsept Otonom Elektrik Motor

20 dakikalık şarj ile %80 doluluğa ulaşan bataryaları, 500 km veya daha üstü menzil sunuyor.

Renault Symbioz Konsept Otonom Elektrik Menzil

Dördüncü seviye otonomlu Symbioz için geliştirme mühendisi araç hakkında konuştu. Renault’un ürün mühendisi Gaspar Gascon Abellan; “Mühendislik ve tasarım ekiplerimiz, yeni bir tecrübenin elde edilebilmesi adına önümüzdeki on yılın projesi için bu işe girdi.  Temiz enerji ve bağlanabilirlik odağında olan konsept, dünya vizyonumuzu gösterecek.” şeklinde Fransız temsilcinin yapabileceklerinin sınırsız olduğunu açıkça anlattı.

Renault geçmişten bugüne kadar olan süreç içerisinde arabalarında teknolojiyi her daim sunduğunu biliyoruz. İlk önce “neler yapılabilir” diye düşünüp sonrasında ise standartları aşan grafik ve yapılarla karşıma çıktı.

Bazı modellerinde önceki senelerde başarız giden zamanları olsa da firmanın yapısı gereği ağırlıklı dış karoserden etkileyip, rakipleri daha düşünemeden büyük ataklar gerçekleştirebiliyor. Eğer ki farklı bir durum olmadığı sürece Symbioz 6 sene içerisinde tam donanımlı bir şekilde karşımızda olabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum