Yatırım yapmaya başla!

Renault’un Gizemli SUV’u “Arkana” Hakkındaki İlk Detaylar

Renault'un gizemli coupe SUV'nun ismi ve bazı detayları belli oldu...
Renault’un Gizemli SUV’u “Arkana” Hakkındaki İlk Detaylar

Haziran ayına geri gittiğimizde Renault’un hiç görmediğimiz kamuflajlı bir modelini caddelerde görmüştük. Şekil itibariyle markanın crossover – SUV segmentini güçlendirecek aracın ismi belli değildi. Fransa’dan gelen bazı görsellere baktığımızda yeni model isimin “Arkana” olduğunu öğrendik.

Aracın o zaman içinde sportif coupe yapıda olacağını söylemiştik. Yapısal olarak bakıldığında da bu doğrulanıyor. Muhtemelen şirket, BMW X4 ve Mercedes GLC Coupe‘den daha ulaşılabilir model çıkartmanın peşinde. Renault’un teknolojik ve donanımsal yatırımları hesaba katılınca da kaliteli ve güçlü bir rakip ortaya çıkartılıyor.

Arkana Ön Kısımdan Güncel Renault Modelleriyle Aynı!

Arkana Ön Kısımdan Güncel Renault Modelleriyle AynıFransız markanın benimsediği ön hatları Arkana’ya da verilmiş. Kaliteli ve ucuz coupe SUV‘un ön kısım parçalarının birçoğu kromla süslenmiş. Gördüğümüz kadarıyla ızgara ve tampon altı bölgeleri yeni bir tarz taşıyor.

C Led farların varlığı sürdürülürken, etrafında Talisman veya Megane’den farklı keskin çizgilere rastlayabiliriz.

Arka Kısımda Yine Parça Şekilleri Belli Edilmiş

Arka Kısımda Yine Parça Şekilleri Belli EdilmişRenault’un SUV’ların üstüne ne kadar düştüğünü Arkana ile iyice belli etmiş oluyor. En büyük 4×4’de Koleos, Kadjar ve daha küçük yapıda ürettiği Captur’dan sonra takviye olarak Arkana’yı getiriliyor.

Görselden coupe yapısını anlamak kolay. Kısa bagaj tipiyle yollara çıkacak yeni serinin, far stili takım arkadaşlarıyla aynı. Yine model ismi de büyük harflerle bagaj kapağı üzerine yapıştırılmış.

Motor kısmında düşünülen ise Nissan GT-R’dan gelen motor teknolojisiyle geliştirilen 1.3 TCe‘nin olması ağır basıyor. Arkana, 29 Ağustos’ta Rusya/Moskova‘da tanıtılacak. En baştanda denildiği gibi yeni SUV’un Rusya’nın büyük Capture‘si olacağıydı.

Bu, diğer ülkelere gönderilmeyeceği anlamına gelmiyor. Moskova tanıtımı yapılıp yollara çıkarıldıktan sonra diğer ülkelere de gönderimi yapılacak. Şu anda Arkana’nın iç donanım ve teknik verileri eksik. Onlarda tanıtım süresine kadar kısım kısım verilecektir ve bizde sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum