Yatırım yapmaya başla!

Renault Engelleri Kendi Geçebildiği Otonom Sistemini ZOE ile Tanıttı!Belki de otonom sürüşlerde, bu zaman kadar ne yapılacağı bilinmeyen ve sürekli engel aşma konusunda ileri bir adım atılmaya çalışıldı. Renault’un ZOE modeline entegreli yeni sistemi “kazalardan kaçınma programı” olarak da adlandırılabilir. Aslında sistem benzerliği olarak Toyota Araştırma Enstitüsü TRI‘ın geliştirdiği ileri seviye otonom sürüşte benzer uygulamayı görmüştük.

Tabi Renault’un sistemi biraz daha gelişmiş olabilir. Oto pilot sistemi hareketlerinin oldukça kıvrak ve engel tespitlerinin hızlı analiz edildiğini görüyoruz. Manevra kabiliyet seviyesi oldukça iyi. Özellikle slalom geçişlerinde şaşırmadım desem yalan olur!

Olaya Fransız temsilcisi yönünden baktığımızda, markanın otonom sürüşle ilgili olan uğraşlarını ve geliştirmede nasıl bir teknoloji ile hareket ettiğini bizlere gösteriyor. Renault’un 2022 yılı planlarında zaten hemen hemen tüm modellerinde motor değişimine gidiceğini biliyoruz. Bu konudan ikinci çıkardığımız sonuç ise önümüzdeki 5 sene içeriside Renault, bu yeni otonom sürüş teknolojisini araçlarında gösterebilir.

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum