Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Renault’un Çin’e Gidecek İlk Elektriklisi City K-ZE 16 Nisan’da Tanıtılacak!

Renault'un Çin'e göndereceği ilk elektrik araç olan K-ZE'den yeni haberler geldi!
Renault’un Çin’e Gidecek İlk Elektriklisi City K-ZE 16 Nisan’da Tanıtılacak!
Son Güncelleme: 
Yorum

2018 yılının sonbahar Paris Otomobil Fuarı’nda K-ZE Concept’in varlığından söz edilmiş, modelin geniş Asya pazarı için rakipçi yapısından bahsedilmişti. Sıfır emisyon prensibiyle çıkılan yolda, her dünya araç şirketi gibi Fransız Renault’ta pastadan payını almak istiyor. K-ZE’nin hayat bulacağı ilk yer Çin olsa da sonrasında farklı pazarlar için de olacağı özellikle belirtildi. Zira bu yapıdaki elektrikli bir otomobil, markanın crossover sınıfının farklı yakıt teknolojisi seçeneği olabilir!

Yine konsept bir halde Şangay’da gösterilen modelin, üretim hali Amerika’daki bir törenle tüm dünyaya tanıtılacak. Hyundai’nin eskizleri yayınlanan Venue Crossover ile yakın açılarda olan K-ZE, Kiwid alt yapısına dayanan bir üretim modeline sahip.

Çinli Fransız’ın NEDC verilerine göre tek şarjla 250 km gideceği söylendi.

Renault K Ze Cin Ilk Elektrikli AracTeknolojik manada markanın üst sınıflarından belirgin ayrımları dışında, donanım teknolojisinde bir fark olmayacağı konuşuldu. Çinli ortaklarıyla girişilen elektrikli model yapımında, Dongfeng & Nissan işbirliğinin ürünü K-ZE için Renault oldukça umutlu gözüküyor.

Konsept, dış yapısında Kwid gibi çift tonlu renk uygulamasıyla gelebilir.

Renault K Ze Cin Ilk Elektrikli 250 Km MenzilElektrikli mini aracın mavi-beyaz renkle süslenen gövdesinde tampon ve ızgara kısımlarında kullandığı yakıt türü belli edilmiş. Dikiz aynasının tavana uyumlu ve bunun dışında kalan unsurların üretim versiyonunda olacağı tam olarak bilinmiyor.

Dongfeng ortak girişimi olan e-GT New Energy Automotive Co.‘nun kurduğu elektrifikasyon sistemlerle beslenen K-ZE, NEDC’e göre 250 km olsa da yollardaki gerçek menzili 200 km civarlarında olacak. Renault’un ilk EV Çin girişimi aracı bilgi-eğlence sistemi, geri vites kamerası ve günümüzün insan korumadaki en iyi güvenlik ögelerine sahip olarak gelecek. Tanıtımı 16 Nisan’da Renault’un resmi basın toplantısıyla birlikte yapılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu