Yatırım yapmaya başla!

Renault Fransa Fabrikalarına 1.2 Milyar Dolardan Fazla Yatırım Yapıyor!

Renault önümüzdeki 4 yıl içerisinde elektrikli araçlara yapacağı büyük yatırımlarından bahsetti. İşte detaylar...
Renault Fransa Fabrikalarına 1.2 Milyar Dolardan Fazla Yatırım Yapıyor!

Renault, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Fransız şirket, ağırlıklı olarak elektrikli araçlar için ayırdığı milyar dolarlık Ar – Ge yatırımlarını genişletiyor. Formula E ile birlikte elektrikli motorda neler yapabileceğini gösteren Renault, standart yol otomobillerinde tam olarak bunu sağlayabilmiş değildi.

Fransa’da bulunan tesislerine 1.2 milyar dolardan fazla yatırım yapacağını duyuran Renault, geleceğe dair yapılacak en stratejik planlarını da bizlerle paylaşmış oldu.

Renault Fransa’daki 4 Ayrı Fabrikasını Genişletiyor!

Renault Dört Ayrı Fransa Fabrikasını GenişletiyorFransız cephesinden yapılacak bu yatırımların tamamı elektrikli araçlar için olacak. Açıklamalarda ilk olarak Nissan – Mitsubishi – Renault şirketlerinin ortak platform tesisi Douai‘de adımların atılacağı bildirildi.

Renault ikinci aşamada ZOE EV araç fabrikasına el atacak. Dünyada sadece Flins tesislerinde üretimi olan mini elektrik aracın, daha fazla üretilmesi için kapasite 2 katına çıkartılacak.

ZOE’nin üretim süreci için işlemler bittikten sonra, 2021 yılında itibaren sadece motorların üretileceği Cleon tesisine‘nin yapımına başlanacak.

Son adımda ise daha farklı bir araç yatırımı için fabrika girişiminden bahsedildi. Kamyonet sınıfında uzun yıllardır markasını en iyi şekilde temsil eden Kangoo‘nun, ZE elektrikli aracı için Maubeuge‘de yapılacak farklı bir çalışmadan söz edildi.

CEO Carlos Ghosn Konu Hakkında Açıklama Yaptı!

CEO Carlos Ghosn Konu Hakkında Açıklama YaptıRenault başkan yardımcısı ve CEO’su Carlas Ghosn, “Fransa’da elektrikli araçlara yönelik yatırımlarımızın hızlanması, Fransız sanayi sitemizin rekabet gücünü ve cazibesini artıracak.” dedi.

Bahsedilen yatırımlardan 2022 yılına kadar Renault, tam 81 milyar dolar ciroya sahip olmayı hedefliyor. Ve önümüzdeki 4 yıl içerisinde 8 adet tamamı elektrikli, 12 adet ise yarı elektrikli model çıkartacaklarını bildirdiler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum