Yatırım yapmaya başla!

Renault Otomotivin Alışık Olmadığı Bir Sektörde Ortaklık Kurdu!

Renault, alışık olmadığımız farklı bir sektöre giriyor. Bu alana girmesindeki tek neden araç içi yaşam alanlarını daha iyi hale getirmek!
Renault Otomotivin Alışık Olmadığı Bir Sektörde Ortaklık Kurdu!

Otomotiv sektöründe koşturan firmalar gelende hangi sektörlerde ortaklık kurarlar? Biz söyleyelim; mesela Toyota ve Mazda’nın dev ortaklığı gibi! Yani aynı çatı altında koşturan otomobil firmalarının belli projelerde bir araya gelmesi. Ortaklık kuracakları diğer bir alan ise bazı kendinden küçük yan sanayi kuruluşları. Buraya kadar herşey normal ancak Fransız temsilci sessiz sedasız medya sektörüne girmeye hazırlanıyor.

Fransa’nın haftalık magazin dergisini çıkaran Challenges Group, otomotivdeki vatandaşıyla birleşme yoluna gitti. Peki Renault neden böyle bir sektöre girme ihtiyacı duydu! Nedenler arasında Renault’un insanların araç içerisindeki yaşam alanlarında ne yaptıklarıyla yakından ilgilenmesi olabilir. Bu kısımda yapılan açıklamalara baktığımızda da gayet mantıklı geliyor.

Renault’un hedefi yeni gösterilen otonom aracı Symbioz ile ilgili.

Renault Challenges Group Ortaklık

Günümüzde araçlarımızın teknoloji düzeyi yukarı bir grafikle yol alıyor. Daha dün hayal olarak gördüğümüz otonom sürüşler bugün hayatımızın merkezine çok yaklaştı.

Japonya tarafına şöyle bir baktığımızda Nissan – Dena ortaklığında elektrikli otonom taksiler faaliyete girme hazırlığında.

Ünlü Fransız otomobil üreticisinin Challenges Group ile yaptığı ortaklığı mantıklı bir dilde yorumluyor.

Renault Challenges Group Ortaklık Eğlence Paketleri

“Sürücüler otomobilde hız göstergeleri veya direksiyona odaklanmaktan araç içi eğlenceye, hatta yemek yemeye yöneldiklerinde eğlence kısmı otomotiv işinin daha büyük bir parçası haline gelecek.” demesiyle amaçlanan taraf açıkça söyleniyor.

Renault’un uzun yıllardır kitlendiği konu olan lüks yaşama dayalı konforlu araç projelerinden, vazgeçmediğini görüyoruz.

Renault Challenges Group %40 Hissesini Satın Aldı

Renault CEO’su Carlos Ghosn, “Bu proje Renault Grubu’nun müşterilerine yeni ve yüksek kaliteli hizmet vermek ile tüketici deneyimini geliştirmek stratejisi ile tamamen uyumludur.” şeklinde konuştu.

Challenges Dergisi’nin %40‘nı satın alan Renault, bu yolla Symbioz gibi ve sonrasında daha çok modelle bunları bize göstereceği otomobiller için üstün yaşam alanları oluşturmak istiyor. İnsanlar ne ister? sorusuyla yola çıkarak, bizim kullanımımızda olan araçların böylece daha aktif eğlence yönleri çıkartılmış olacak. Bu ortaklığın sonunda bizleri iyi dereceli zarif işçilikler de bekliyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum