Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Renault’un Elektrikli Yapıdaki EZ-FLEX Aracı Her Kesimin Yardımcısı Olacak!

Renault, kalabalık şehirlere en iyi araç olarak EZ-FLEX'i sokacak...

Üst seviye segmentlerde kendini göstermese de Renault, diğer tüm birimlerde ağırlığını koyan bir şirkettir. Elektrik konusunda ZOE ve Flunce modelleriyle en başından beri mücadelenin içerisinde olan Fransız marka, EZ-FLEX ile de şehiriçi taşımacılığında pasta dilimini erkenden kapmak istiyor. New York Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılan kompakt kırmızı model, ortalam B segment araçlarla aynı boyutları taşıyor.

İnce nokta şu ki onun iç kısmı ticari alanda daha fazla kullanılacak. Renault ZE-FLEX’e sadece elektrikli bir araç deyip kenara bırakamayız. Yüksek yapay zeka teknolojisinin belirli kısımları dar yapılı araçta olacak. İşte detaylar…

EZ-FLEX’i, ilginç far tasarımlarına sahip otomobiller listemizde bulunan Fiat Multipla‘ya benzettik.

Renault’un bu aracına dair ilk yorumlamamız, insanlar tasarım değil, ticari alanda işlevsellik istiyor! Talisman, Megane veya Kaleos SUV gibi araçları üretebilen bir şirket FLEX’e neler yapmaz ki! Tamamı dikdörtgenden oluşturulan karoseri, en küçük araba sınıflarıyla aynı hacmi kapılıyor.

Ticari taşımacılığın mini aracı sadece aktarım organıyla konuşulmayacak.

EZ-FLEX’in amacı şehirlerin o sıkışık sokak ve caddelerinde insanların bir şey dağıtmasını veya almasını kolay kılmak istiyor. Sadece özel işletme değil. Renault, belediye gibi resmi kurumların da bu elektrikliyle işlerinin kolaylaşacağını aktarıyor.

Boyut rakamları fazla olmasa da yine de çoğu kişinin işini görecektir.

Renault EZ-FLEX 3.86 metre uzunluğunda, 1.65 metre genişliğinde ve 1.88 metre yüksekliğinde. Yük kapasitesi alanı 3 metrakare. 4.5 metrelik dönüş çapı ile kendisinin dar sokakların şehirlisi olduğunu ispat ediyor. Fransız marka küçük kargo için hazırladığı elektrik motoru ve pilleriyle 100 km menzile sahip olacak.

Bu da kısa mesafeli gidişlere uygun. EZ-LEX, markası tarafından bir deneye tabi tutulacak. Deney yaklaşık 2 yıl sürmesi bekleniyor ve bu süre zarfında, araçtaki sensörler coğrafi konum, kilometre, hız, durma, menzil, kargo açılışının kullanımı ve diğerleri gibi farklı veriler iletecektir. Günlük veya gerçek zamanlı olarak gönderilecek olan bu bilgi, Renault’nun günlük kentsel kullanım gerçeğini anlamalarına yardımcı olacaktır. Ve Renault pratik zekasıyla yine güzel bir amaç için iyi bir araba gösterdi!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle