Yatırım yapmaya başla!

Segmentinin Lideri 2019 Yeni Clio V’in Sağlamlık Testleri!Renault’un alıştığımız o sağlam araçlarına bir yenisi daha eklendi. Sınıfının her zaman için tasarımsal, donanımsal ve sağlamlık anlamında Clio, gözde araçlar arasında olmuştur. B segmentinde V ile saldırlara devam eden mini hatchback, gerçekleştirilen çarpışma testlerinde başarılı sonuçlarla ayrıldı.

Fransız markayı satışlarıyla çok mutlu eden Clio, Euro NCap’ın zorlu koşul testlerine sokuldu. Markanın her modelinin hak kazandığı 5 yıldız rozeti yeni nesil Clio’ya da takıldı. Hatırlatmak isteriz; bu kaza kuruluşunun puanlamasında artık aktif güvenlik unsurları da dikkate alınıyor.

Güvenlikte sınıflar arasında farklar çok aza indirildi. Buna göre yeni nesil Clio yetişkin yolcuları korumada 96, yaya korumasında 72, çocuk korumada 89 ve sürücü yardımcı güvenlik desteklerinden 75 puan almaya hak kazandı.

Renault, yeni mimarileri sayesinde kaza anında araçta oluşan ve kokpite direkt olarak etkisi olan dirençleri, farklı noktalara yayma üzerinde çok çalışmış. Frontal çarpışmada özellikle araç aksamlarının direnç göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

Sınıfı B olsa da Clio V’in D segment araçlarının tepkilerinde testini bitiriyor. Araç etrafı sensörlerin sağlıklı çalışması ve sürücü asistanlarının yerinde tepkiler vermesi de modelin kalitesi ve güvenirliğini açıklıyor.

Otomatik acil frenleme en çok ilgimizi gece algılaması çekti. Bir otomobil gündüz ışığında daha rahat fark edeceği cisim algılamasında gece ortamlarında sağlıksız çalışabiliyor. Renault teknolojisine Toyota gibi yeterli yatırımlarla, karanlık ortamlarda da insan sağlığını koruyacağını ispatladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum