Yatırım yapmaya başla!

Renault’un Efsanevi CEO’suna Göre Elektrikli Otomobillerde Öncelik Değişti!

Otomotiv dünyasının en karizmatik ve en başarılı yöneticilerinden olan Carlos Ghosn, çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar;
Renault’un Efsanevi CEO’suna Göre Elektrikli Otomobillerde Öncelik Değişti!

2017’de dünyanın en büyük otomobil şirketi olan Mitsubishi Motors – Renault – Nissan ittifakının CEO’su Carlos Ghosn, Hong Kong’daki bir konferansta elektrikli araçlar hakkında ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

Kullanıcıların elektrikli araçlardan beklentilerinin değiştiğini vurgulayan Carlos Ghosn, artık önceliğin otonom sürüş teknolojisinde değil düşük maliyette olduğunu belirtti. Düşüncesini “onlara 300 kilometrenin üzerinde bir rakam verirseniz, menzil ya da otonomiyle ilgili soru bile sormuyorlar” sözleriyle anlatan efsane CEO, elektrikli araç konusunda şirketinin neden bu kadar başarılı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Otomotiv dünyasının efsanevi CEO’su Carlos Ghosn, elektrikli araç kullanıcılarının önceliklerinin değiştiğini vurguladı.

Carlos Ghosn Elektrikli Araç YorumuÇünkü Carlos Ghosn’a göre tek seferde 320 km giden elektrikli araçlar kullanıcı için fazlasıyla yeterli ve bu nedenle menzille çok daha az endişe duyuluyor. Bunun yanında Ghosn, müşterilerin otonom sürüş teknolojisine daha az önem verdiklerini, çünkü gerçekten istedikleri şeyin daha düşük maliyetli elektrikli araçlar olduğunu söyledi.

Sonuçta; bu yorumların 2001 ila 2017 yılları arasında Nissan’ın yöneticiliğini yapmış ve şirketi krizden kurtarmış bir CEO’nun ağzından çıkması olayı ilgi çekici kıldı.

Renault'un Efsanevi CEO'suna Göre Elektrikli Otomobillerde Öncelik Düşük Maliyet!Keza Ghosn, dünyanın en çok satan elektrikli otomobili Leaf’in gelişimi boyunca şirketin başındaydı. Bu arada; yılın ilk aylarında ABD piyasasında 30 bin doların altında fiyatla satışa sunulan 2018 Nissan Leaf’in 243 bin km menzilli olduğunu da hatırlatalım. Leaf’in 362 km menzilli olan modelinin ise 2019’da satışa çıkması bekleniyor.

Diğer taraftan; bu açıklamaların 35 bin dolardan başlayan fiyatıyla 355 km menzilli Tesla Model 3’ün zor günler geçirdiği şu zamanlarda gelmesi de dikkat çekti.

Renault CEO'su Tesla'yı İğnelediAyrıca otomotiv dünyasının en başarılı yöneticilerinden olan Carlos Ghosn konuşmasında yer verdiği; “bunu araştırmalarla tahmin edemezsiniz, anlamak için yollarda 500 bin elektrikli aracınız olmanız gerekir” sözleriyle Tesla’yı iğnelemeyi de ihmal etmedi.

Yeri gelmişken; Tesla’nın son olarak Model 3 üretimini durdurduğu yönündeki haberlerle gündeme geldiğini hatırlatalım. Ayrıca Goldman Sachs da elektrikli otomobil şirketinin faaliyetlerini sürdürebilmesi için 2020’ye kadar 10 milyar dolarlık ek sermayeye ihtiyacı olduğu yönünde yorum yapıp, hisselerin daha çok düşebileceğini öne sürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum