Yatırım yapmaya başla!

Renault Cenevre Fuarı için Hazırladığı Konseptini Barselona Caddelerine İndirdi!

Renault, Cenevre için hazırladığı konsept modelini Barselona caddelerine gönderince haliyle büyük şaşkınlığa neden oldu. İşte haberin detayları...
Renault Cenevre Fuarı için Hazırladığı Konseptini Barselona Caddelerine İndirdi!

Hayalet konsept furyasına Renault‘ta katıldı. Her yönüyle otomotiv dünyası için büyük yatırımlar yapan Fransız marka, kimsenin beklemediği bir “reklam” olayı ile gündeme geldi. Çağ üstü araç yapımında ezelinden beri usta olan bu marka spor araba dünyasına Trezor gibi bir konseptle tehlike saçmaya başlamıştı. Hatırlarsanız daha arabaların mekanik dönemlerinde 90’lı yılların lüks temsilcisi Safrane, digital hayata geçmiş ve sesli komut özelliği kazandırılmıştı.

Hız kesmeyen Renault, konfor paketlerini ileri düzeyde tasarladığı ve bundan sonraki modellerinin kılavuzu olacak ev tasarımlı Symbioz konseptini bizlere göstermişti. Son olarak Barselona sokaklarına bıraktığı aracı ise insanların şaşırmasına neden olmuş. Halbuki yeni tasarım aracının gösterimine daha zaman var!

Barselona caddesine bırakılan yeni konsept gördüğümüz gibi incelemeye maruz bırakılmış.

Dikkat çekme konusunda haliyle daha ilerisi yapılamazdı. Herkes şu an Renault’un ne yapacağını ve planlarının hangi yönde olduğunu biliyor. Yapısal olarak 2030‘lu yılları temsilen gözükse de, aracın verdiği mesaj çok farklı.

Nasıl ki Rolls Royce Exterion gibi fütüristik yapısıyla “lüksün adresi benim” demek isteniyorsa, Fransız temsilci de gelecek çağın araçlarını en teknolojik ben yaparım mesajı veriyor.

Yeni konsept araç 5. seviye otonom sürüş temsilcisi olabilir.

Tabi bundan öncesinde Tesla, otonom sürüşlerde insansız moda gececeğini de bildirmişti! Renault’un bu aracıyla neler yapmak istediğini daha iyi anlamaya başladık. Çünkü rakip firmalardan VW, MOIA ile şehir içi taşımacılığını otonom olarak yapacağını bildirmişti.

İleri seviye kendi kendi sürüş teknolojisiyle tanıtılması beklenen Renault’un bu konsepti, yaklaşan araç stillerinden bizlere haber getiriyor. GM’nin eski yöneticilerinden Bob Lutz’un açıklamasında; tahmini 30 sene sonra otomobillerin tek tip olduğu, elektrikli, otonom ve bazı markaların yok olmaya yüz tuttuğu bir dünyadan bahsetmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum