Yatırım yapmaya başla!

Renault Birçok Fabrikasında Üretimlerini Durdurma Kararı Aldı!

Fransız otomobil üreticisi Renault, fabrikalarında üretim durdurma kararı aldı. Günde binlerce otomobilin üretimi yapılan fabrikaları Renault neden durdurdu? Üretim durdurma sebebi ne? Hepsi haberin detaylarında...
Renault Birçok Fabrikasında Üretimlerini Durdurma Kararı Aldı!

Son zamanların dünyayı etkileyen en tehlikeli olaylara siber saldırılar diyebiliriz. Bilgisayar hacker‘larının iyice çoğaldığı ve saldırışa geçtiğini net bir şekilde görebiliyoruz. Bunları gerçekleştiren grubun en ünlüsünün Anonymous olduğunu biliyoruz. Yakında zamanda Rus Merkez Bankası’na sızan bu grup, diğer bir çok ülkeye de saldırı gerçekleştirmiştir. Şimdi ise Fransız Renault‘un bu saldırılara maruz kaldığı haberleri geldi. WanaCryptor 2.0 saldırısı adı altında gerçekleştirilen sızmalar, Renault’un üretim durdurmasına kadar gitmiş. Bu saldırı girişiminden Fransa fabrikalarının yanı sıra, Bursa Türkiye fabrikasının da etkilendiğini söylediler. Hız kesmeden, geçtiğimiz Cuma gününden beri bu saldırıların sürdüğü bildirildi. Son çıkan siber saldırının Renault’a direk mi yapıldığı yoksa genel bir saldırımı çözülmeye çalışılıyor.

Siber Saldırı Küresel Boyutta!

Siber Saldırı Küresel BoyuttaRenault yetkilileri küresel boyuttaki bu saldırıların sistemlerine oldukça zarar verdiğini bildirdiler. Üretime devam etmeleri durumunda zararın daha büyük boyutlara ulaşacağını söyledirler. Direk olarak Renault fabrikalarının ana bilgisayarlarına girerek, üretim bantları ve şirket adına yapılan bir çok işleme müdahale şeklinde olduğunun açıklamasını yaptılar. Türkiye’yi de kapsayan siber saldırının taşıdığı riskin oldukça büyük olduğunuda ayrıca söylediler. Çünkü, Renault Bursa fabrikasında farklı bir çok model bizim ülkemizden gitmektedir.

Fabrikaların Faaliyete Ne Zaman Geçeceği Bilinmiyor

Fabrikaların Faaliyete Ne Zaman Geçeceği BilinmiyorRenault’da endüstriyel faaliyetlerin durmasından sonra asıl soru tekrar ne zaman üretime geçileceği merak konusu oldu. Yapılan açıklamalara göre üretime tekrar geçebilmek için virüsün halen yayılıp yayılmadığına bakılması gerektiğini söylediler. Günde binlerce arabanın bantlardan indiğini göz önüne alınırsa ve birde Megan sedan modellerin sadece Türkiye’de üretiliyor olması büyük faturalar çıkartacaktır.

Gördüğümüz gibi siber saldırıların ardı arkası kesilmiyor. ABD, Rusya, Avustralya ve Fransa‘dan sonra Türkiye‘de bu saldırının mağdurları arasında yer aldı. Günde bin 300 araç üretimi yapan bir fabrikanın bu şekilde durması, ekonomi yönünden de büyük zararlara neden olacaktır. Renault bu virüs saldırısı için karşı atağı küresel anlamda nasıl yapıyor şu an için bilinmiyor. Bakalım ilerleyen saatler de durumun boyutu ile ilgili nasıl bir açıklama gelecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum