Yatırım yapmaya başla!

Renault 2022’de Tüm Modellerde Motor Değişimine Gidiyor!

Renault, tarihin yakıt sistemlerine geçiş için kesin kararını bildirdi. Renault'da Land Rover, Mercedes ve Jaguar kervanına katılıyor. İşte detaylar...
Renault 2022’de Tüm Modellerde Motor Değişimine Gidiyor!

Renault’da elektriklenen arabalar furyasına katılıyor. Akıl ermeyen bir hızda geçiş yapılan hibrit ve full elektrikli arabalar daha dün hayalken şimdi inanılmaz derecede çok satan ürün haline geldi. Artık, tamamen dönüşü olmayan bir yola girildi. Volvo, Land Rover, VW ve Mercedes’in aldığı benzinli ve dizel araçlara yönelik kararları şu an Renault firması da almış durumda.

Yani tüm ülke firmalarının ortak bir tarihte buluştuğu 2022 yılında Fransız temsilcinin tüm modelleri elektrikli motorlarla beraber üretilecek.

Renault bu önem arz eden strateji adımlarını Nissan ve Mitsubishi ile atacağını duyurdu.

Planların diğer yüzünde markanın otonom sürüş teknolojisi var. Kendi kendine gidebilen farklı 40 model araç da Renault’un 2022 planları içerisinde.

Elektrik motorlar üzerine çalışma başlatan Renault, pil maliyeti ve şarj sürelerine ilişkin büyük bir Ar-Ge ekibinin görevde olduğunu bildirdi.

Hangi firmanın nasıl ilerlediğine bakacak olursak; hibrit dünyası için Toyota‘nın tüm ürün yelpazesinin çoğunu elektrik motorlara çevirmesi, yaşadığımız yıllara göre büyük bir atak diyebiliriz. Çünkü Land Rover ve bağlı olduğu Jaguar, bu değişimleri ileri bir tarihte uygulayacak. Tesla’nın yaptıklarını zaten dememize gerek yok. Baktığımızda Çin, Hindistan, Fransa, İngiltere ve Norveç gibi ülkeler benzin ve motorin yasağını ilk uygulayanlardır.

Bunların üzerine yakın tarihlerde 8 ülkenin daha uygulamaya katılması bekleniyor. Yasakların ülkemizde ne zaman uygulanacağı bilinmiyor. Kendi görüşüm; benzin ve motorinin kaldırılacaksa eğer hibrit ve tamamı elektrikli arabalarda avantajların da aynı anda sunulması gerekmektedir. Geçen sene yapılan elektrikli araçlar vergi indirimine ek olarak farklı yönlendirici etmenlerde sunulmalıdır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum