Yatırım yapmaya başla!

Renault 2020 Captur PHEV ile Elektrik Dönemini Başlatıyor!

Renault, Captur crossover modeli ile ilk defa elektrikli motora geçiş yapacak. İşte detaylar...
Renault 2020 Captur PHEV ile Elektrik Dönemini Başlatıyor!

Yeni nesil Renault Captur Crossover modelinin hazırlıkları başlatılmıştı. Kompakt yapısı sayesinde ilgi odağı olan modelin, yeni takviye motoru da son jenerasyonla geliyor. B segmenti temsilen çıkartılan Captur, Samsung ortaklığında yapılan QM3 platformunda imal ediliyor. Muhtemelen buradan devam edilecek.

Modelin oluşumu, ortağı olan Nissan’ın Juke‘si ile aynı bantta imal ediliyor. Tasarımsal anlamda belirli tahminler yürütülse de şu anda o kısım belli değil.

Fransız markanın ilk elektik tabanlı motorunu Nissan üstlenmiş.

Grubun ve diğer markalara verilecek motorlardan Nissan sorumlu. Aslında benzinli ve yeni geliştirilecek teknolojilerde dersek daha doğru olacak. 2019 Mercedes C Serisi’nden dCi kaldırılmış olsa da 1.3L turbo besleme benzinli ünite aktarılacaktı.

Nissan, Renault için baştan bir atmosferik motor yapacak.

Carbuyer‘in haberine göre Plug-in hibrit için 1.6L 4 silindirli ünite imal edilecek. İçten yanmalı motorun 125 ps güç aralığında olacağı tahmin ediliyor. Elektrik motorla birlikte oluşacak hibrit ünitenin, tek başına 50 km‘ye yakın bir menzile sahip olacağı söylendi.

Captur ile başlayacak plug-in hibrit, sırasıyla diğer modellere geçirilecek.

Açılışı fişli elektrik seçeneği ile yapacak Renault, yine aynı zamanda standart hibrit motoru da kullanacak. Aldığımız duyumlara göre araçların pilleri için LG ile anlaşma yapılmış.

Captur’de şu anda güncel motorlar da kullanılacak. 1.2L benzinli, dCi dizel, 1.3L turbo ve son eklenen plug-in hibrit ile elektrikli araç kullanmak isteyenlere iyi bir seçenecek olacak.

Renault’ta Toyota gibi yakın zamanda dizel motoruna veda edebilir. Yakından kastımız da yine 4 seneyi bulacağını tahmin ediyoruz. Captur PHEV, 2020 model yılı ile düşünülüyor ve bundan sonra diğer Fransız modellerinin elektrik geçişleri yapılacak. Detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum