Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekor Kıran Anadolu Isuzu Hisselerinde Yıllık Artış Yüzde 1400!

Anadolu Isuzu hisseleri gün içinde yüzde 8’den fazla yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarken, yatırımcılar JCR notunu değerlendiriyor.
Rekor Kıran Anadolu Isuzu Hisselerinde Yıllık Artış Yüzde 1400!
HABER GİRİŞ

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ASUZU koduyla işlem gören hisseleri, dün 211,5 liradan kapandı. Salı günü 218,8 liradan açılış yapıp, alım yönlü işlemlerini hızlandırdı.

Açılışta gösterdiği keskin yükselişin ardından pozitif yatay seyir gösteren hisseler, 230 lirayı aşarak tüm zamanların zirvesini kaydetti.

ASUZU Hisseler Rekor Kırdı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 16.24 itibarıyla yüzde 8,09 artışla, 228,60 liradan işlem görüyor. ASUZU kodlu hisselere yatırım yapanların kazancı son bir hafta içinde yüzde 17, bir ayda yüzde 93 ve bir yılda yüzde 1420 oranında arttı.

Teknik göstergeler destek seviyesinin 218,40 – 208,20 aralığında, dirençlerin ise 234,40 – 240,20 aralığında olduğunu gösteriyor.

JCR’den Anadolu Isuzu için Not Güncellemesi

Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Avrasya Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Anadolu Isuzu’nun kredi notunu güncelledi.

GCM Yatırım Banner

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamada, kurumun Anadolu Isuzu’yu “yatırım yapılabilir” kategoride derecelendirdiği bildirildi.

Şirketin uzun vadeli ulusal kredi sonu AA (Tr), görünümü stabil, kısa vadeli ulusal kredi derecelendirme notu J1+ ve görünümü stabil olarak belirlendi.

Uzun vadeli uluslararası kredi notu BBB-, kısa vadeli uluslararası kredi notu J2 olarak değerlendirilirken, görünümleri için stabil değerlendirmesi yapıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın