Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rekabet Kurumu’na Trendyol ve Sahibinden Sözlü Savunma Yapacak

Trendyol ve sahibinden.com e-ticaret şirketlerinin rekabet soruşturması kapsamında vereceği sözlü savunma tarihleri açıklandı. Detaylar haberde;
Rekabet Kurumu’na Trendyol ve Sahibinden Sözlü Savunma Yapacak
Yorum

Rekabet Kurumu tarafından Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ (sahibinden.com) ve DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ (Trendyol) hakkında yürütülen soruşmanın sözlü savunma toplantı tarihleri açıklandı.

Kurumun resmi internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre Trendyol’un sözlü savunma tarihinin 11 Temmuz olduğu bildirildi. Sahibinden.com’un ise sözlü savunma tarihinin 12 Temmuz olacağı kaydedildi.

Açıklamada, Trendyol’un çevrim içi pazarındaki uygulamalarıyla 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla Rekabet Kurulu’nun 23.09.2021 tarih ve 21-44/650-M sayılı kararıyla yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindiği bildirildi.

Bahsi geçen Trendyol’un sözlü savunma toplantısının, 11 Temmuz 2023’te saat 10.30’da yapılacağına ilişkin bilgi verildi. Toplantıya söz almak için katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerin, dilekçeyle 4 Temmuz 2023 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumu’na başvurabileceği söylendi.

Sahibinden.com çevrim içi platform hizmetleri bakımından veri taşımanın engellenmesi ve diğer yollarla 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesinin ihlalinin tespitine yönelik yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindiği paylaşıldı.

Sözlü savunma toplantısının sahibinden.com için 12 Temmuz 2023’te saat 10.30’da yapılacağı aktarıldı. Toplantıda söz almak üzere katılmak isteyen şikâyetçi ve üçüncü kişilerinse dilekçeyle 5 Temmuz 2023 günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumu’na başvurabileceği bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu