Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rekabet Kurumu 5 Firmadan Sözlü Savunma Alacak

Rekabet Kurulu tarafından piyasadaki haksız rekabetlere ilişkin yürütülen soruşturmalarda 5 firmadan sözlü savunma alacağını açıkladı. Detaylar haberde;
Rekabet Kurumu 5 Firmadan Sözlü Savunma Alacak
HABER GİRİŞ

Rekabet Kurumu, resmi internet sitesi üzerinde yayımladığı duyurularla beş soruşturmayla ilgili sözlü savunma toplantısı yapılacağını bildirdi. Savunma toplantıların yapılacağı firmalarınsa Arçelik, LG, gübre sektöründe faaliyet gösteren teşebbüsler, Samsung ve Nuh’un Ankara Makarnası olduğunu bildirdi.

Şirketlere yönelik yapılacak olan sözlü savunma toplantılarının Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’daki ilgili maddenin ihlal edilip edilmediğinin tespiti için yapılacağı paylaşıldı.

Arçelik Pazarlama AŞ hakkında yeniden satış fiyatı belirleyerek kanunu ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla yürütülen soruşturmada sözlü savunma toplantısının 1 Ağustos saat 14.30’da yapılacağı kaydedildi.

LG Electronics Tic. AŞ ve distribütörü SVS Dayanıklı Tüketim Mall. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında yeniden satış fiyatı belirlemek suretiyle ihlalinin tespitine yönelik yürütülen soruşturmadaki sözlü savunma toplantısının 26 Temmuz’da saat 10.30’da yapılacağı belirtildi.

Gübre sektöründe faaliyet gösteren teşebbüsler hakkında Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’daki ilgili maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespiti amacıyla yürütülen soruşturmadaki sözlü savunma toplantısınınsa 25 Temmuz saat 10.30’da yapılacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Nuh’un Ankara Makarnası Sanayi ve Ticaret AŞ ile İs-Ra Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında yürütülen soruşturmada ilgili kanunun ihlal edilip edilmediğinin tespiti amacıyla yapılacak sözlü savunmanın 1 Ağustos saat 10.30’da yapılacağı söylendi.

Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. hakkında yürütülen soruşturmaya ilikin yapılacak sözlü savunma toplantısınınsa 2 Ağustos saat 10.30’da gerçekleşeceğine işaret edildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.