Yatırım yapmaya başla!

Reddit’in Patronu Huffman TikTok için ‘Parazit’ İfadesini Kullandı

Reddit CEO’su Steve Huffman son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan TikTok için sert ifadeler kullandı.
Reddit’in Patronu Huffman TikTok için ‘Parazit’ İfadesini Kullandı

Sosyal medya hayatımızda hızla yaygınlaşıyor ve zaman içerisinde farklı uygulamalar ile tanışıyoruz. Son yılların en popüler uygulamaları arasında ise şüphesiz TikTok’u gösterebiliriz. Bytedance tarafından geliştirilen paylaşım uygulaması ülkemiz dahil dünyanın dört bir yanında büyük ilgi görüyor. TikTok’un iOS ve Android mağazalarındaki indirme sayıları bu durumu fazlasıyla doğruluyor. Hatta araştırmalar TikTok’un gelecekte fenomen kişileri milyarder yapabileceğini gösteriyor. 

Bununla beraber uygulamaya yönelik eleştiriler de yok değil. ABD cephesinden pek çok kurum TikTok’un casusluk yaptığına dair iddialarda bulunuyor. ABD’de ordu bünyesindeki pek çok kurum geçtiğimiz günlerde TikTok’u yasaklama kararı almıştı. Bu kurumlar arasına son olarak ABD Ulusal Güvenlik Dairesi eklenti. Kurum çalışanlarının TikTok kullanımını yasaklama kararı aldığını duyurmuştu.

Hızla büyüyen uygulamaya karşı bir tepki ise bir başka sosyal medya platformunun patronundan geldi. ABD merkezli sosyal haber sitesi Reddit’in CEO’su Steve Huffman, TikTok için son derece sert sözlerde bulundu. Huffman sosyal medya uygulaması için ‘parazit’ ifadesini kullandı.

TikTok için Sert Sözler

TikTok için Sert Sözler

Popüler paylaşım sitesi Reddit’in CEO’su Steve Huffman, Social 2030 adlı bir etkinliğe katıldı. Etkinlikte söz alan Huffman, son dönemin popüler uygulaması TikTok için eleştiri dolu ifadeler kullandı. Huffman uygulamayı asla yüklemeyeceğini belirterek, “Kullanıcıları her zaman dinlediği için bu uygulamaya temelde bir parazit, asalak gözüyle bakıyorum. Ayrıca kullandıkları parmak izi teknolojisi gerçekten dehşet verici. Telefonuma böyle bir uygulama yüklemem mümkün değil” diye konuştu.

Kullanıcılara bu tür uygulamaları yüklememelerini söyleyen Reddit CEO’su, TikTok’un casusluk yaptığına dikkat çekti. Huffman’ın bu ifadesinde sosyal medya uygulamasını Çin hükümeti lehine casusluk suçlamasında bulunduğu anlaşılıyor. Buna rağmen uygulama ABD’de son yılların en çok indirilen sosyal medya platformu olarak öne çıkıyor. Bir başka ABD’li sosyal medya uygulaması Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel ise TikTok için övgü dolu sözlere yer vermişti.

Spiegel daha da ileri gitmiş TikTok için gelecekte Instagram’ın yerini alabileceği iddiasında bulunmuştu. Keza 2019 yılı içerisindeki uygulama indirme verileri de bu iddiayı güçlendirecek nitelikte. ABD cephesinden TikTok’a yönelik tepkiler artmakla beraber uygulama dünya genelinde fırtına gibi esmeye devam ediyor. Uzmanlar uygulamanın önümüzdeki günlerde de büyüyeceğini belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum