Yatırım yapmaya başla!

Red Dead Redemption 2 Kısa Sürede 18 Milyon Satış Adedine Ulaştı

Rockstar Games’in son gözdesi Red Dead Redemption 2, iki hafta gibi kısa bir sürede 18 milyon satış adedi ile göz doldurdu.
Red Dead Redemption 2 Kısa Sürede 18 Milyon Satış Adedine Ulaştı

GTA’nın geliştiricisi olan Rockstar Games, uzun zamandır western temalı oyun Red Dead Redemption 2 ile gündemden düşmüyor. Oyun daha önce açıklanan akıllara zarar fiyatı ile dikkat çekmişti. Yine de çok sayıda beklenen oyun yaklaşık 2 hafta önce satışa çıktı. Oyunun kısa sürede elde ettiği satış rakamları ise Rockstar Games’i fazlasıyla memnun etmiş durumda.

Oyunu oynayan kullanıcılar, harika detaylar ve üst düzey oyun deneyimini vurgularken, ortaya çıkan satış rakamlarının tesadüf olmadığı görülüyor. Serinin ilk oyunu Red Dead Redemption 2010 yılında satışa sunulmuş ve toplamda 15 milyon rakamına ulaşmıştı. Serinin ikinci oyunu ise 2 haftalık bir süre içerisinde bu rakamı geride bırakmayı başardı.

2 Haftada 18 Milyon Satış Yapıldı

2 Haftada 18 Milyon Satış Yapıldı

Rockstar Games’in son bombası Red Dead Redemption 2 henüz piyasada yerini alalı 2 hafta gibi bir süre geçti. Ancak oyun bu kısa süre içerisinde 18 milyon satış adedine ulaştı bile. Oldukça kaliteli tanıtım videoları ile oyunun reklamını yapan geliştirici Rockstar Games, ulaşılan bu rakamın tesadüf olmadığını gösteriyor.

Şirket sadece ilk 3 günde 725 milyon dolar civarında gelir elde etti. Bir önceki oyunun elde ettiği rekorun sadece 2 hafta içerisinde geride bırakılmış olması, Rockstar Games için büyük bir başarı. Şirkete yakın kaynaklar ise yıl sonuna kadar satış oranlarının artarak süreceğini belirtiyor.

Rockstar Games’in 3. Çeyrek Raporları Yüz Güldürdü

Rockstar Games'in 3. Çeyrek Raporları Yüz Güldürdü

Red Dead Redemption 2’nin kısa süre içerisinde elde ettiği başarı, Rockstar Games’in üçüncü çeyrek raporlarına da yansıdı. Şirketin açıkladığı raporlarda 492 milyon dolar gelir elde edildiği belirtildi. Bu rakam şirketin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 daha fazla gelir elde ettiğini gösteriyor.

Şirket ayrıca dijital satışlardan 358 milyon dolar gelir elde ederken, bu alanda da yüzde 18 artışa imza atmış oldu. Red Dead Redemption 2’nin satış oranları ise firmanın dördüncü çeyrek raporlarına yansıyacak. Rockstar Games’in üçüncü çeyrek raporlarına en çok etki eden oyunlar ise NBA 2K19, NBA 2K18, Grand Theft Auto Online, Grand Theft Auto V, NBA 2K Online 2, Dragon City, Monster Legends ve WWE SuperCard oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum