Yatırım yapmaya başla!

Ready Player One Gişe Hasılatı ile Spielberg’in Başyapıtı Olmaya Gidiyor!

Steven Spielberg’in gişeleri altüst eden filmi Ready Player One, ünlü yönetmenin başyapıtı olma yolunda ilerliyor. İşte bunu gösteren veriler;
Ready Player One Gişe Hasılatı ile Spielberg’in Başyapıtı Olmaya Gidiyor!

Steven Spielberg’in yeni filmi Ready Player One fragmanı ile ne kadar başarılı olacağını az çok göstermişti ancak ulaştığı nokta yapımın çok daha üst seviyelere çıkacağını gösteriyor. Zira yalnızca ABD’de değil gösterildiği diğer ülkelerde de rekor kıran Ready Player One, Spielberg’in son 10 yılda en iyi açılış yapan filmi olmakla kalmadı aynı zamanda 2011’den bu yana 300 milyon dolar sınırını aşan filmi niteliğini de kazandı.

Zira Spielberg en son, en iyi animasyon filmleri arasındaki Tenten’in Maceraları (The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn) ile 300 milyon dolar sınırını aşarak 374 milyon dolar gişe hasılatına ulaşmıştı. Ve yeni veriler gösteriyor ki Cuma günü itibariyle Ready Player One’ın dünya çapında gişe hasılatı 300 milyon doları aştı.

Zaten Ready Player One, 41.2 milyon dolarlık açılış rakamıyla Steven Spielberg’in en iyi hasılat yapan filmlerinden olacağının sinyallerini vermişti.

Ready Player One, 41.2 Milyon Dolarlık Açılış Rakamı Buna göre; açılış hafta sonunda ilk 3 günde 41.2 milyon dolar, 4 günde ise 53.2 milyon dolar hasılat yapılmıştı. Dolayısıyla, ünlü yönetmenin 2008 yapımı Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull filminden beri en iyi açılış yapan filmi Ready Player One olmuştu.

Dünya genelindeki açılış rakamı 181.2 milyon dolar olan film, gösterildiği diğer ülkelerde de büyük başarı yakaladı.

Ready Player One, Dünya Çapındaki Açılış Rakamı 181 Milyon DolarTıpkı hasılat rekoru kırdığı Çin’de olduğu gibi! Nitekim Ready Player One, Hollywood Reporter’ın haberine göre bugüne dek Çin’de 143 milyon dolarlık hasılat yapmış. Kaldı ki eldeki veriler, rakamların daha da artacağını gösteriyor.

Hatta Steven Spielberg’in bu filmle, gişede harikalar yaratan Black Panther’den sonra 2017’nin en yüksek hasılatına imza atması bekleniyor.

Black Panther ile Ready Player One 2017'nin En İyi Açılış Yapan Filmleri Yeri gelmişken Black Panther’in tüm zamanların en yüksek gişe hasılatını yapan filmlerinden Titanic’i geçmek üzere olduğunu da belirtelim.

Dünya çapında 1.3 milyon dolar hasılata ulaşan Black Panther, hasılat konusunda 2017’nin birinciliğini elde edecek gibi duruyor. Ready Player One da tahminlerin doğru çıkması durumunda Black Panther’in ardından ikinciliğe yerleşecek. Doğal olarak; Steven Spielberg’in yeni başyapıtı olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum