Yatırım yapmaya başla!

RDIF CEO’su: Saudi Aramco’daki Liderlik Değişikliği ve Gecikmeli Halka Arz Bir Endişe Değil

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu CEO’su Kirill Dmitriev, Saudi Aramco’daki liderlik değişikliğinin ve gecikmeli halka arzın bir endişe olmadığını söyleyerek şirketi övdü.
RDIF CEO’su: Saudi Aramco’daki Liderlik Değişikliği ve Gecikmeli Halka Arz Bir Endişe Değil

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) CEO’su Kirill Dmitriev, devlet yönetimindeki petrol devi Saudi Aramco hakkında övgü dolu yorumlarda bulundu.

Aramco’daki liderlik değişikliğinin ve gecikmeli halka arzın bir endişe olmadığını söyleyen Dmitriev; “Suudi Aramco dünyanın en büyük şirketlerinden biri ve pazar bu halka arzın gerçekleşmesini bekliyor. Açıkçası Suudi ekonomisine kendisini dönüştüren çok önemli bir destek verecek.” dedi.

Aramco’nun harika bir yatırım fırsatı olduğuna inandıklarını dile getiren RDIF CEO’su, Asya’daki yatırımcılardan, tüm dünyadaki yatırımcılardan büyük ilgi çekeceğini düşündüğünü aktardı.

RDIF CEO'su: Saudi Aramco Destek “Petrol uzun bir süre burada kalacak ve Aramco halka arzına yatırım yapmakla ilgilenecek birçok oyuncu var.” diyen Dmitriev, bugün daha erken saatlerde de Rusya’nın Suudi Arabistan ile işbirliğini genişletmeyi planladığını ve Aramco ile ortak yatırımlar yapacağını belirtti. Rusya’nın 10 milyar dolarlık egemen servet fonu olan RDIF, halihazırda Suudi Arabistan’ın fonları PIF ve SAGIA ile yatırım ortaklıklarına sahipti.

Saudi Aramco da Rusya’nın enerji sektörüne yatırım yapmak için harekete geçmiş, iki şirket bu yılın başlarında Rus petrol sahası hizmetleri şirketi Novomet’e yatırımda anlaşmıştı.

RDIF CEO'su: Saudi Aramco Harika Bir Yatırım Fırsatı Suudi Enerji Bakanı Khalid El Falih’in de Haziran ayında düzenlenen ekonomik forumda Putin’e yaptığı açıklamada, Aramco’nun Rusya’ya yatırım yapmayı planladığını söylediği iddia edildi. Diğer taraftan Dmitriev’in Suudi Arabistan ve Aramco’ya güven oyu, şirketin başkanı Al-Falih’in, egemen servet fonu başkanı Yasir Bin Othman Al-Rumayyan’ın yerine geçeceğini açıklamasının ardından geldi.

Saudi Aramco’nun başkanının halka arz öncesinde değiştirilmesi, bazı eleştirilerle karşılaştı. Ancak haberlerde değişikliğin, Suudi Arabistan’ın Aramco hisselerinin halka arzına yönelik hazırlıkların bir parçası olarak geldiği yazıldı. Rumayyan’ın atamasının, Enerji Bakanlığı’nın Aramco’dan ayıracağı ve halka arz öncesi şirketi çıkar çatışmalarından koruyacağı aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum