Yatırım yapmaya başla!

RDIF CEO’su Dmitriev: “OPEC’in ve Müttefiklerinin Kararlarına Güvenmeliyiz”

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu CEO’su Kirill Dmitriev, OPEC ve müttefiklerinin petrol tedarikini yönetme kararlarına güvenilmesi gerektiğini açıkladı. Detaylar aşağıda;
RDIF CEO’su Dmitriev: “OPEC’in ve Müttefiklerinin Kararlarına Güvenmeliyiz”

Rusya hükümet fonu Rusya Doğrudan Yatırım Fonu CEO’su Kirill Dmitriev, ABD Başkanı Donald Trump’ın OPEC’in politikasını etkilemeye yönelik son girişimiyle ilgili olarak dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Buna göre RDIF CEO’su Kirill Dmitriev, OPEC ve müttefiklerinin petrol tedarikini yönetme konusunda kararlarına güvenilmesi gerektiği söyleyerek büyük petrol üreticisi ulusların yapay olarak yüksek fiyatlarla ilgilenmediğine inandığını kaydetti.

Sonuçta Trump Pazartesi günü Twitter’dan yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan Enerji Bakanı’nın ve Rusya’nın da dahil olduğu müttefiklerinin üretimi günde 1 milyon varil azaltılması gerektiği yönündeki duyurusunun ardından; “Umarım Suudi Arabistan ve OPEC petrol üretimini azaltmayacak. Petrol fiyatları arza dayanarak çok daha düşük olmalı” demişti.

ABD Başkanı’nın bu sözleri piyasalarda reaksiyona yol açmış, Trump’ın Suudi Arabistan eleştirileri petrolün 12 günlük düşüş yaşamasına neden olmuştu.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu CEO’su Kirill Dmitriev OPEC AçıklamasıHükümetlerarası grup 2019 için tüketim artışında dördüncü aşağı yönlü revizyonunu yaparak son aylık raporunda petrol talebi tahminini azaltmıştı. RDIF CEO’su da bu gelişmeler ışığında bugün verdiği bir demeçte; “bence birleşik grubun karar verme yeteneğine güvenmemiz gerekiyor çünkü onlar suni olarak yüksek petrol fiyatlarıyla ilgilenmiyorlar” ifadelerini kullandı.

Onların pazar istikrarı istediklerini vurgulayan Dmitriev, bunun da tüketiciler ve üreticiler için iyi olduğunu ki bunun da son birkaç yıldır yaptıkları şey olduğunu dile getirdi.

RDIF CEO'su Dmitriev: "OPEC'in ve Müttefiklerinin Kararlarına Güvenmeliyiz Çünkü Onlar Suni Olarak Yüksek Petrol Rakamları İstemiyorlar

İlaveten Dmitriev; “Birlikte çalışacak olursak, şu anda istikrarlı fiyatlara sahip olabiliriz ve gelecekte de büyük şoklardan kaçınan istikrarlı fiyatlara sahip olacağız” sözlerini kullandı. İlgili haberde, Trump’ın Twitter’dan 15 milletli üretici grubunu defalarca eleştirdiği, OPEC’i yükselen petrol fiyatları nedeniyle suçladığı ve üyelerine ham petrol maliyetlerini azaltmak için adımlar atmaları gerektiğini söylediği hatırlatıldı.

RBC Capital Markets’den Helima Croft da Trump’ın eleştirilerinin petrol endüstrisinde bir algı ile sonuçlandığını kaydetmişti. OPEC’in Salı günü petrol talebini düşürmesinden sonra petrol fiyatları 12 günlük düşüşünü yaşamıştı.

Helima Croft da yaşananlara ilişkin dün Abu Dabi Uluslararası Petrol Fuarı ve Konferansı’nda; “piyasaların onları Trump nedeniyle ihmal ettiğini düşünüyorum, bence Trump’ın tweeti olmasaydı şüphecilik de olmazdı. Şu anda Suudilerin Trump nedeniyle rotayı tersine çevirecekleri yönünde bir algı var” diyerek görüş bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum