Yatırım yapmaya başla!

RBS’nin İlk Kadın CEO’su Alison Rose!

İngiliz Royal Bank of Scotland, Alison Rose’u CEO olarak atadığını açıkladı. İşte detaylar;
RBS’nin İlk Kadın CEO’su Alison Rose!

Birleşik Krallık merkezli Royal Bank of Scotland, Alison Rose’u CEO olarak atadı ve bir kadını en tepedeki işine atayan ilk büyük İngiliz banka unvanını aldı.

Alison Rose’un giden CEO Ross McEwan yerine 1 Kasım’da geçeceği belirtildi. Ross McEwan’ın da bir sonraki baş yönetici olarak National Australia Bank Limited’e katılacağı aktarıldı.

Alison Rose’un 27 yıl boyunca bankada çalıştığı ve firma için çok önemli zamanda CEO rolünü alacağı aktarıldı.

Alison Rose 27 Yıldır RBS Çalışıyor Zira RBS de diğer İngiliz bankalar gibi ülkenin 31 Ekim’de bir anlaşma yapmadan Avrupa Birliği’nden ayrılmasına karşı hazırlanıyordu. Ayrıca Alison Rose, RBS’nin zarar görmüş ünü için daha faza düzeltme yapmakla ve bankayı özel ellere iade etmeye çalışmakla uğraşacaktı. RBS Başkanı Howard Davies de konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “sıkı bir iç ve dış süreçten sonra, iş için en iyi kişiyi atadığımızdan eminim” dedi.

Rose’un yılda 1.1 milyon sterlin değerinde sabit bir maaş alacağı, artı maaşının yüzde 100’üna ayarlanmış sabit bir hisse ödeneği alacağı bilgisi de verildi.

Alison Rose 1.1 Milyar Sterlin MaaşBununla birlikte Rose’un emekliliğinin diğer RBS çalışanlarıyla uyumlu olarak maaşının yüzde 10’una ayarlanacağı söyledi. Giden CEO McEwan’ın emeklilik fonu ise yılda 350 bin sterlin seviyesindeydi. Ve İngiliz bankaları bu yıl yatırımcılar tarafından yöneticilerine iş gücünün geri kalanından daha avantajlı emeklilik düzenlemeleri verdikleri için eleştirildi.

RBS’nin atamasıyla İngiltere’nin en büyük dört bankası RBS, Lloyds Banking Group, Barclays ve HSBC’den birini yönetecek ilk kadın olan Rose’un halihazırda bankanın ticari ve özel bankacılık bölümünün genel müdürü olduğu aktarıldı.

Bu noktada akıllara RBS’nin daha önceki yıllarda kadın-erkek maaş eşitsizliği ile gündeme geldiği geldi. Rose da açıklamasında yeni işine başlamayı dört gözle beklediğini dile getirerek; “bu bankanın güvenliğini ve sağlamlığını korumak, yaptığımız her şeyi desteklemeye devam edecektir” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum