Yatırım yapmaya başla!

Raytheon ile United Technologies CEO’ları Trump’ın Birleşme Endişelerini Reddetti

Raytheon International CEO'su, Trump’ın United Technologies ile birleşmesi hakkındaki endişelerini reddetti. Detaylar şöyle;
Raytheon ile United Technologies CEO’ları Trump’ın Birleşme Endişelerini Reddetti

Raytheon International CEO’su John Harris, Başkan Donald Trump’ın United Technologies ile Raytheon arasındaki tamamı hisse senedi anlaşması için endişelenmesine gerek olmadığını söyledi.

United Technologies ile Raytheon bu ayın başlarında yükselen bir havacılık şirketi ile devlet savunma müteahhidinin birleşme konusunda anlaştıklarını açıklamıştı. Fakat anlaşma, birçok milletvekilinin ve düzenleyicinin büyük birleşmelerin ekonomik faydaları ve maliyetleri hakkında sorular sormasına neden olmuştu.

Trump da geçtiğimiz hafta verdiği demeçte, olası anlaşmanın rekabete zarar verebileceği ve ABD hükümetinin savunma sözleşmelerini müzakeresini zorlaştırabileceği yönünde biraz endişeli olduğunu söylemişti.

Raytheon International CEO'su, Trump’ın United Technologies Birleşmesi Endişeleri Reddetti İşte bu noktada Raytheon International CEO’su John Harris, Trump’ın kaygılarıyla ilgili soruya bunun aslında tam tersi olduğunu belirterek yanıt verdi. Paris Airshow’da konuşan John Harris; birleşmenin çakışması için çok az ihtimal olduğunu çünkü birleşik bir şirket olarak sunduklarının yüzde 1’den daha az olduğunu dile getirdi. United Technologies Başkanı ve CEO’su Greg Hayes de Trump’ın rekabete olası bir düşüş olacağı konusundaki endişelerini reddetti.

Raytheon International CEO’suyla örtüşen United Technologies CEO’su, firmaların, genel olarak anti tröst düzenleyiciler arasında endişe yaratacak çakışma hususunda çok az şeye sahip olduğunu vurguladı.

Raytheon ile United Technologies CEO’ları Trump’ın Birleşme Endişeleri Yersiz Raytheon International CEO’su; “35 yıldan daha uzun zamandır bu işteyim, United Technologies’e karşı yarıştığımız bir zamanı hatırlayamıyorum” ifadeleriyle, Trump’ın endişelerinin yersiz olduğuna işaret etti.

Harris, 2020 yılının ilk yarısında tamamlanması beklenen anlaşmayı havacılık endüstrisinde daha fazla birleşmenin göstergesi olarak görmediğini de bildirdi. Nihayetinde anlaşma onaylandığı takdirde Raytheon Technologies olarak adlandırılması planlanan yeni şirket, 74 milyar dolarlık satışla Boeing’den sonra ABD’deki ikinci en büyük havacılık ve savunma şirketi olacak.

Ayrıca United Technologies’in hissedarları yeni şirkette yüzde 57, Raytheon ise yüzde 43 oranında hisseye sahip olacak. 2020 yılının ilk yarısında tamamlanması beklenen anlaşma hakkında Harris, bunu havacılık endüstrisinde daha fazla birleşmenin göstergesi olarak görmediğini de bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum