Yatırım yapmaya başla!

Ford Ranger Raptor Karışık Arazilerde Yön Bulmayı Kolaylaştırıyor!

Ford, Ranger Raptor ile arazilerde kaybolmanın önüne geçiyor!
Ford Ranger Raptor Karışık Arazilerde Yön Bulmayı Kolaylaştırıyor!

Hansel ve Gretel’i 21. yüzyıl çocukları duymamış olsa da eski jenerasyon insanların her zaman aklında kalan çizgi romanlardan birisidir. Aklımızda kaybolmamak veya yerini belli etmek için yola bir şeyler bırakarak birbirlerini bulan çocuklar olarak bildiğimiz bu çizgi dizi konusunu Ford, kendi aracına uyarlamış. Off road sporu her ne kadar zevkli ve heyecanlı olsa da riski büyüktür. Aracınıza güveniyorsanız belirsiz yollardan veya yol olmayan yerlerden gitme dürtünüz her zaman olacaktır.

Her şey hesaplansa da bunun geri dönüşünü bazen sürücüler hesaplamaz. Firmaların şık ekranların içerisinde sunduğu yön bulmaya yarayan harita uygulamalarının standartlaştığını söyleyebiliriz. Amerikalı marka da ağır arazilere tasarladığı Ranger kamyonetin sağlam karakterli Raptor varyantına yararlı bir özellik eklemiş.

Ford, Off roadda hayat kurtarıcı bir geliştirmeye imza atmış.

Firmaların bazen sürücüler gibi düşüp, kritik nokta empatileri yapmaları eğlenceli şeylere de dönüşebiliyor. Ford’un yeniden geliştirdiği ve son teknolojiler yüklediği navi sisteminde, sizi bir güvenlik çemberine alıyor. Ranger Raptor ile gittiğiniz bilmediğiniz engebeli yollarda, kaybolmanız an meselesidir.

Bu, karanlık bir yolda daha zor olurken, gündüzde de kritik oluyor. Müşterilerinin can sağlını düşünen Ford, sizin ilerlediğiniz süreçler içerisinde haritaya aynı Hansel ve Gretel kırıntıları gibi izler bırakıyor. Tek farkı Ranger bunu kesintisiz yapıyor.

Araziye çıkmış bir çok kişinin başına gelen “geri dönüş yolunu bulamama” böylelikle ortadan kalkıyor. Ford Performance’ın direktörü Leo Roeks, “İster iş isterse eğlence macerası olsun, yeni Raptor yoldan çıkmayı çok seviyor. “Breadcrumb navigasyon, sürücülerin nerede olurlarsa olsunlar rotasını nasıl takip edeceklerini tam olarak bilmelerine yardımcı olmak için basit ama etkili bir yoldur.” dedi.

Direktörün dediği gibi navigasyonların geldiği teknolojik noktalara göre Ranger’da yapılan, çok basit bir uygulama gibi kalıyor. Şu var ki önemli olan basitliği değil, düşünülüp bunun hayata geçirilmesi.

Ranger Raptor bir nevi arazilerin spor arabası.

Uygulamaların farklı birimde yapıldığı Ranger Raptor, standart kıyafetlerin ötesinde. 2019 yılının ilk yarısına bakıldığında 26.700 adetlik satış rakamıyla Avrupa’nın ne popüler kamyoneti olan araç özel süspansiyon, artırılmış yerden yüksekliği, BF Goodrich gibi arazi tabanlı lastikleriyle, farklı bir kategoriye girmişti.

Kaslı panterin güç merkezinde 2.0L’lik bir dizel motor yatıyor. 213 ps üreten Ranger Raptor, 500 nm torkla çamurdan fırlamaların önünü açıyor. 10 ileri otomatik şanzımanda aktarımlar için araca verilmiş.

F-150 Raptor’un küçük kardeşi Ranger Raptor, 10.5 saniye hızlanabiliyor. Yeni tanıtılan bu “ekmek kırıntısı” navi ile bu özellikler birleştirildiğinde, ortamda korkulacak bir bölüm olmuyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum