Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RALYH’den 750 Milyon TL’lik Sözleşme! HDFGS’den Yatırım Kararı

Borsa İstanbul’da işlem gören RALYH 750 milyon TL’lik sözleşmesini, HDFGS ise yatırım kararını paylaştı. İşte detaylar;
RALYH’den 750 Milyon TL’lik Sözleşme! HDFGS’den Yatırım Kararı
HABER GİRİŞ

Ral Yatırım Holding A.Ş (RALYH), 16 Mayıs’ta yaptığı açıklamada hasılat beklentisinin oldukça yüksek olduğu bir sözleşme açıkladı. Şirket bağlı ortaklığı Ral Yapı Mühendislik ile Ankara’da Ticaret ve Ofis alanlarından oluşacak proje için Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Paylaşımda bağımsız bölüm satışlarından öngörülen hasılat bedelinin 750 milyon TL olduğu aktarıldı. RALYH günlük yüzde 6,3 artışla 54,4 TL’ye çıktı. Hissede haftalık yüzde 10,5, aylık yüzde 28,8 ve yıllık yüzde 373,4 yükseliş görüldü.

Hedef Girişim

HDFGS koduyla işlem gören Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, Sistem Global’e 2 faz halinde toplam 2 milyon dolar karşılığı TL tutarında yatırım yapılacağını, toplam 2 milyon dolar karşılığı TL yatırım karşılığında Sistem Global’de yüzde 10 pay sahibi olunmasına karar verildiğini duyurdu.

Açıklamada, Sistem Global’in Türkiye’de 9 şehirde, yurt dışında 4 farklı ülkede iştirakleri ve proje ortakları ile birlikte 550’den fazla uzmanı ile vergi danışmanlığı, mevzuat risk yönetimi, denetim sistemleri, patent, ar-ge-inovasyon ve faaliyet stratejileri yönetimi gibi alanlarda faaliyet gösterdiği belirtildi.

HDFGS, günlük yüzde 3 artışla 2 TL’ye yükseldi. Hisse haftalık yüzde 3 prim yaparken aylık bazda yüzde 23,8 değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.