Yatırım yapmaya başla!

Alfa Romeo Giulia ve Mazda MX5’e Yapılan İnanılmaz Digital Yorumlar!

Dünya otomobil markalarının hiç olmayan taraflarını çıkartan Rain Prisk, şimdi de Giulia ve MX - 5'i sportif wagonlara dönüştürmüş.
Alfa Romeo Giulia ve Mazda MX5’e Yapılan İnanılmaz Digital Yorumlar!

İlk başta Alfa Romeo Giulia‘dan bahsedelim. Birçok kişi modelin yeni bir jenerasyon ürünü zannetse de Giulia, 1962 ile 1978 yılında İtalyan gücünü temsilen dört kapılı üretilen bir otomobildi. İmalatanın sonlarına doğru dünyaya biraz daha ayak uydurmak maksatlı Spider ve Sprint Speciale coupe yapıda gösterildi. BMW 3 serilerinin başlangıcı kabul edilen 2000 Serilerine benzemesiyle de biliyor. Rain Prisk‘in Giulia ile birlikte Mazda MX5’i tamamen farklı bir açıdan alınan sınıf tasarımlarını göreceğiz.

Tasarımcının ele aldığı ikinci bölümde de 1989’dan 1997‘ye kadar hafif yapılı iki kişilik türde üretilen Mazda’nın MX –  5 modeli. İtalyan ve Japon araçların bizlere aşıladığı şekillerinden çok uzak bir grafik dili kullanılmış.

2015 yılında yeniden hayat verilen Giulia, bu sefer ne sedan ne de coupe şekillerde!

Rain Prisk onu modifiyeli bir wagona dönüştürmüş. Yapılan çalışmaların en güzel tarafı belki de hiç bir zaman çıkma ihtimali olmayan bir otomobil dış karoserine şahit oluyoruz. Bunu en sık yapanlardan birisi de Rus tasarımcı Nikita Aksyonov‘un çizimleri! Aksyonov’un bir defasında dünyanın en pahalı Amirallerini B segmentine dönüştürmelerini görmüştük.

Alfa’ya dönecek olursak; yere çok yakın konuma kadar indirilen bir karoser ve Toyo Tires‘ın lastikleriyle süslenilen Giulia! Sedan dört kapılılar içerisindeki en hızlı üyenin nokta atışı wagonuna şahit oluyoruz. D sütundan itibaren hatların daha yuvarlaklaşmış, arka aydınlatma grubunun tamamen aynı bırakılıp, Lamborghini tarzı egzoz çıkışıyla keşke olsa dedirttiriyor.

Mazda MX – 5’in nasıl şekillendiğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Tasarımcı olmanın zor olduğu bir yana çalıştıkları programlar üzerinde hakimiyet kurmakta emek gerektiriyor. Tente tavanlı bir spor otomobilden sonra getirilen noktaya bakılınca, başarılı demekten başka bir söz bırakmıyor.

Böyle araç tasarımları üzerinde yoğunlaşan insanların mutlaka bir gün kapılarının çalınacağını düşünüyorum. En azından yaptıkları marka CEO’larından beklenmedik “neden olmasın” sözü çıkabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum