Yatırım yapmaya başla!

Ortadan Motorlu Böyle Bir Maserati Tasarımı Sizce Nasıl Olurdu?

Otomobil tasarımlarıyla kendine hayran bırakan Rain Prisk stüdyosu, Maserati için çok güzel konsept model hazırlamış.
Ortadan Motorlu Böyle Bir Maserati Tasarımı Sizce Nasıl Olurdu?

Bu eserin sahibi olan Rain Prisk, yine düşünülmeyeni düşünmüş. Dünyada tasarım anlamında yarışan iki firma bulunuyor. En göz önünde olanlardan bir tanesi de X – Tomi Dizayn‘dır. Maserati’ye özel bu çalışmada, marka izleri üzerinden gidilen supercar bir otomobil çıkarılmaya çalışılmış. Asi bir yapısı olan render için Ghibli veya Quarterporter’tan türetilmiş demek mümkün. Yinede far yapısının yumuşak geçişlerine bakılırsa GranTurismo demek daha mantıklı geliyor.

İtalyan şirketin buna benzer çalışması, 2004 yılında gösterdiği MC12 modelini hatırlatıyor. Onun da amacı FIA GT Şampiyonası‘na hızlı bir araç verebilmek. Yarış pistleri veya yasal yollardan ziyade MC12’nin en çarpıcı tarafı, Enzo Ferrari şasisi üzerine tasarlanmış olmasıdır. MC12’nin İlk aşamasının dünyanın en özel araç parçalarıyla başlatılması, onu 25 adetlik üretimiyle birlikte eşsiz kıldı!

Rain Prisk Yeni Bir MC12 Yapmak İstemiş

Rain Prisk'in Yapmak İstediği de Yeni Bir MC12!

Maserati’nin her bir modeli esfane olsa da 13 senelik bir beklemenin ardından belki de İtalyan üreticide, gösterilen konsept çizimle birlikte bir kımıldanma başlayacaktır. İlk girişim görevi belki de bu özel tasarım stüdyosuna verilmiştir! Yinede zor ihtimal! İtalyan şirketin plan projeleri biraz takip edildiğinde veya fuarda sunulanlara baktığımızda Maserati cephesinden şu anda böyle bir çalışma sinyali verilmedi.

Gördüğümüz dayanaklı pist araç tasarımında , geleneksel far ve ızgaranın marka karakterinin dışında olmadığını görüyoruz. Daha kısa kaputu ve tavan yapısına sahip karoserde büyük ölçekli TOYO lastiklere yer verilmiş. Gövde rengi verilen fren kaliperleri de gözümüzden kaçmadı.

Üretilmeyeceğini bilsekte mavi şimşek heyecan verici duruş sergiliyor! Dış tasarımda ise parça şekil ve açılarının Honda NSX ile çok benzediğini de ekleyelim!

Maserati’den Gelecek En Yakın Spor Model Alfieri

Maserati'den Gelecek En Yakın Spor Modeli Alfieri2014 yılında konsept olarak gösterilip, 2019 yılında üretilmesi planan Alfieri, elektrikli bir yapı üzerine düşünülüyor. Birinci etabında plug- in hibrit, ikinci etabında ise tamamı elektrikli motorlarla hareket ettirilmesi planlanıyor.

MC12’nin devamı niteliğinde çizilen bu aracın sadece çıkabilmesini umut edebiliriz. Maserati zaten hiper sporcu kavramına yeni bir modelin startını verdiği taktirde, Rain Prisk konuya ilham kaynağı olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum