Yatırım yapmaya başla!

Le Mans’ın Yeni Hiper Araçlarına Bu Şekilde Bir Porsche 911 Gelmeli!

Porsche'nin 992 kasa ile getirdiği yeni 911'i Le Mans'a ilk olarak Rain Prisk sokmuş...
Le Mans’ın Yeni Hiper Araçlarına Bu Şekilde Bir Porsche 911 Gelmeli!

Le Mans’ın hiper otomobil yarışlarındaki coşkunun 90’lı yıllarda daha çok hissedildiğinden eminiz. Hız araç kategorisinde her geçen zamanda halefler biraz daha güçlendirilerek, naif bir vücut yapılarının altında sistemleri tamamlanmış bir şekilde gelmekteler. Porsche’ye gelecek olursak; motor sporlarına yapılan araç imalatıyla en çok üretim yapan şirkettir.  2006 yılında 195 adet yarış aracı üretirken, bu rakam 2007 yılında 275′e yükseltildi.

992 kasa 911’ine kavuşan Porsche‘nin Le Mans hazırlığını ilk önce Rain Prisk yaptı. Resmen Alman markaya “911’in Le Mans’ını lütfen yapın” şeklinde bir istek yapasımız geldi. Son dönemlerdeki hipercar sınıfıyla Le Mans’a hazırlanan temsilciler yanında Porsche’nin yeniden bir hazırlığa girmesi gereklidir…

Rain Prisk, yeni nesil 992’den ilham alarak, 911 Race Car hayali kurmuş.

Karşımızdaki görüntü muhteşem. Saldırgan ve dayanıklılıkta lider olacak bir duruş! Görseli yeni 911 ile karşılaştırdığımızda; uzayan bir gövde yapısı ve aşağıya çekilmiş bir merkez görüyoruz. Tampon, havanın geçişine müsaade etmeyecek bir lip ile detaylandırılmış. LED ve kırmızı çeki demiri ayrıntıları görsel açıdan yapılan birkaç dokunuş. Tampon köşelerinde de pençe takliti kepçeleri görmekteyiz.

Gövde, kit ile genişletilerek gerçek bir Le Mans ruhu verilmiş. Lastikler, yıldız şekilli ve kauçukları asfaltın hışmını karşılayacak cinsten. Ön cam üzerinden açılan bir hava kanalı, bir köprü ile arka rüzgarlığa bağlanmış. Aerodinamik unsurların kapı arkasındaki açıklığı, 911’in en vahşi tarafını ortaya çıkarmış. Hafif ve çok güçlü bir aracı yerde zaptetmekle görevli gövdeyi aşan rüzgarlık, olmazsa olmazlardan birisi.

Karşımızdaki araç şekli bize eskileri hatırlattı. Bir zamanlar, oyunların içerisine de girmiş McLaren F1, Mercedes-Benz CLK-GTR, Maserati MC12 ve 911 GT1’ler zihinlere kazınmış bir anı olarak kalacaktır.

Günümüzde Le Mans’a yapılan hazırlıklarda Aston Martin, Toyota ve Scuderia Cameron Glickenhaus‘un çok beygirli ve uçak tasarımlı araçları yer alıyor. Peki hangi marka daha çok heyecanlandırır diye sorulursa da Le Mans’ta sağlamlık gösterisine hazırlanan Koenigsegg derdik. Zira bu markanın gösterdiği hiper otomobillerin mühendisliği muazzam düzeylerde ve başındaki John von Koenisgsegg’in aşırı vizyonlu hayatı, diğer şirketleri tehlikeye sokabilir. Sizce?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum