Yatırım yapmaya başla!

R1 Motorsport’un Son Eseri “Audi R8 V10 Plus”

R1 Motorsport'un sade dokunuşlarla süslediği DTM kanatlı R8'i...
R1 Motorsport’un Son Eseri “Audi R8 V10 Plus”

Modifiyede sınır çizgileri olmayan ve farklı hız modellerini kendine göre uyarlayan R1 Motorsport, bu sefer spor arabaların doğal emişli roketi R8 V10 Plus‘ı çok güzel bir hale getirdi. Bundan öncede birçok R8’i modifiye etse de Porsche, Lamborghini ve McLaren gibi hiper arabalar üzerinde de rüyalara girecek çalışmalar yapmıştır.

Son dokunuşları yaptığı R8 V10 Plus, farklı renk kombinleriyle dünyadaki tek örneği yapılmış. Görünen eserlerin her biri ustalık, bilgi ve tecrübeden ortaya çıkarılıyor. Bizimde zaten hayranlıkla bakmamızın sebebi budur.

V10 Plus’ı pürüzsüz görüntüsü, boya ve renginden kaynaklı.

Parlak Nardo grey renkle ele alınan R8, ön kısım parçalarında daha dark bir yapıda ele alınmış. Audi’nin mühendislik harikası spor otomobilinin neden sonlandırıldığı bundan yıllar sonra da sorgulancaktır.

Üreticiler bu resimde olduğu gibi her zaman en iyi görüntüyü modifiye firmaları kadar gerçekleştiremez.

Derin hava kanallarından sonra yan kısımda daha canlı çalışmalara rastladık. Aerodinamik gövde tasarımı tüm ihtişamıyla dururken R1 Motosport, önde 20 inç arkada 21 inç kalın tabanlı lastiklerin makyaj rengi altın sarısı olarak belirlemiş. Ve gri üzerinde başarılı duruş sergilemiş.

Arka kısımda R8 V10 Plus’ın yerde tutulması için yükseltiler görüyoruz.

Sade ve bilinçli tasarlanan proje de daha sportif difüzör ve ona bağlantılı şık egzoz çıkışları verilmiş. Havanın dengeli dağıtım konusu halledildikten sonra yine karbon siyah rüzgarlıkla arka tekerlere olan baskı artırılmış. Böylelikle maksimum süratlerde sürekli asfalta olan bir bastırma olacaktır.

R1 Motorsport’un yaptıklarını listelemeye kalkışsak belki de bir kaç kalem işlemlerle karşılaşacağız. Konu zaten üzerinde parçaların ne kadar eklendiği değil, o parçaların hangi şekillerde ve uygunlukta olduğu önemli. Ve yerleşimlerde gayet başarılı.

Özellikle rüzgar kanadının aero kit ekipmanında en şık ve alımlı olan parça olduğunu söyleyebiliriz. 5.2L V10 610 ps’lik ünite aynı. Yine gümüş ok 3.2 saniyede 100 km hızlanmasını gerçekleştiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum