Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji Devleri Qualcomm ile Tencent 5G ve Oyun Telefonu Alanında Ortak Çalışacak

Çinli teknoloji devi Tencent ile ABD’li Qualcomm, oyun cihazları ve 5G teknolojisi için ortak çalışma yapacak.
Teknoloji Devleri Qualcomm ile Tencent 5G ve Oyun Telefonu Alanında Ortak Çalışacak

Teknoloji devlerinin yeni ürünler geliştirilmesi adına işbirliği yaptıkları sıkça rastlanan bir durum. Gelişen teknoloji özellikle akıllı telefonlarda ve internet altyapılarında kendisini sıkça göstermeye başladı. Dünyanın önde gelen şirketlerinin oyunculara yönelik akıllı telefonlar ürettiği biliniyor. Bu ürünlerin donanımsal anlamda yüksek performansa sahip olması gerekiyor. Dünya genelinde oyun dendiğinde akla ilk gelen şirketlerden birisi Tencent olmakta.

Başta PUBG olmak üzere pek çok oyunun sahibi olan Çinli Tencent, yeni teknolojiler için ortaklık anlaşmaları yapmaya başladı. Tencent’in geçtiğimiz günlerde oyun dünyasına özel bir akıllı telefon geliştireceği gündeme gelmişti.

Gelen son haberler şirketin bunun için teknoloji devleri ile anlaşmalara başladığını gösteriyor. Şirket oyunculara yönelik akıllı telefon için Qualcomm ile işbirliği yapacak. Üstelik bu telefonun 5G teknolojisine sahip olması bekleniyor.

Devler Akıllı Telefon ve 5G için Bir Araya Geliyor

Devler Akıllı Telefon için Bir Araya Geliyor

Bilindiği üzere Qualcomm, amiral gemisi akıllı telefonların büyük bölümüne işlemci desteği sağlıyor. Bununla beraber ağ ürünleri de geliştiren ABD’li teknoloji devinin 5G altyapısına yönelik yatırımlar yapıyor. Yapılan açıklama ile Tencent ve Qualcomm’un oyun destekli akıllı telefon ve 5G için bir araya geldiğini ortaya koydu.

Qualcomm’un bugün itibariyle piyasa değerinin 450 milyar dolar olduğu biliniyor. Bununla birlikte Tencent’in Çin’in en büyük mobil yazılım ve oyun geliştiricisi olduğu biliniyor. Ayrıca sosyal medya devi WeChat’in sahibi de olan Tencent, dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olarak gösteriliyor.

Yapılan anlaşma ile Tencent’in geliştireceği oyun telefonunda Qualcomm Snapdragon Elite işlemcilerine yer verilecek. İki şirketin ortaklığı bununla sınırlı değil. Tencent’in geliştireceği akıllı telefon modelinde 5G desteğinin olması planlanıyor. Şirketin bu desteği ise sektörün önde gelen üreticilerinden Qualcomm’dan sağlayacağı açıklandı.

Mobil Oyunlar 5G ile Desteklenecek

Mobil Oyunlar 5G ile Desteklenecek

Son gelişmelere bakılacak olursa oyuncu telefonlarının yaygınlaşacağını söyleyebiliriz. Bununla beraber bu yıl akıllı telefon üreticileri 5G destekli modellerini piyasaya sürmeye başladı. Tencent ise bu teknolojiden geri kalmak istemiyor. Qualcomm Çin Başkanı Frank Meng ise yapılan anlaşma ile ilgili açıklamasında, mobil oyunların yakın zamanda yeni nesil 5G internet hızına ihtiyacı olacağını ifade etti.

Oyun deneyiminin artması adına yüksek internet hızı, bant genişliği, düşük gecikme süresinin önemine dikkat çeken Meng, Tencent ile yapacakları ortaklık ile ortaya güzel işler çıkaracaklarını söyledi. İki şirket arasında yapılan anlaşmanın dijital eğlence alanında yepyeni ürünler ortaya çıkması bekleniyor. Bu ürünler arasında oyuncu telefonu, bulut oyun platformu, AR/VR ürünleri ve 5G destekli cihazlar yer alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum