Yatırım yapmaya başla!

Qualcomm’un Yeni Yıldızı Snapdragon 855 Katlanabilir Telefonlarda Kullanılabilecek

Qualcomm’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı Snapdragon 855 işlemcisi katlanabilir telefonlarda kullanılabilecek.
Qualcomm’un Yeni Yıldızı Snapdragon 855 Katlanabilir Telefonlarda Kullanılabilecek

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Qualcomm, geçtiğimiz günlerde Snapdragon 855 işlemisini tanıtmıştı. Şirket yaptığı açıklama ile işlemcinin 5G desteğine sahip olduğunu ve 2019’daki Android amiral gemilerinde bulunacağını açıklamıştı. Bilindiği üzere önümüzdeki yıla dair akıllı telefon dünyasında en çok konuşulan iki konu var.

Birisi 5G internet altyapısı olmakta. Bir diğer konu ise katlanabilir telefonlar. Huawei, Samsung, LG gibi pek çok akıllı telefon üreticisi önümüzdeki yıl içerisinde katlanabilir telefonlarını tanıtması bekleniyor. Bu cihazlar ile ilgili yeni bir gelişme Qualcomm cephesinde yaşandı. Şirket yeni tanıttığı işlemcisinin katlanabilir telefonlarda kullanılabileceğini açıkladı.

Qualcomm Katlanabilir Telefonlara Destek Vermeye Hazır

Qualcomm Katlanabilir Telefonlara Destek Vermeye Hazır

Qualcomm yaptığı açıklama ile katlanabilir telefonlara destek vermeye hazır olduklarını duyurdu. Şirketin yöneticilerinden Keith Kressin, katlanabilir telefonlar için hazır olduklarını ve üreticilerin yeni amiral gemileri Snapdragon 855’i kullanabileceklerini açıkladı. Yeni işlemcinin katlanabilir telefonlarda kullanılması için bir takım değişiklikler yapılması yeterli.

Kressin, görüntü birimi ve işlem birimlerinde yapılacak ufak değişiklikler sayesinde Snapdragon 855’in katlanabilir telefonlarda kullanılabileceğini belirtiyor. Bilindiği üzere katlanabilir telefonlara dair en yakın tarih Samsung’tan gelmişti. Snapdragon 855, Galaxy F modelinde olabilir.

Henüz Samsung cephesinden katlanabilir telefonda kullanılacak işlemciye dair herhangi bir açıklama gelmiş değil. Ancak iki şirket arasında uzun zamandır devam eden birliktelik, yeni amiral gemileri Galaxy S10 ve S10 Plus modellerinde Snapdragon 855’in olmasını sağlayabilir. Önümüzdeki günlerde Samsung’un yapacağı açıklamalar daha sağlıklı bilgiler edinmemizi sağlayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum