Yatırım yapmaya başla!

Qualcomm, Huawei’e Satış Yapmak için ABD’den Lisans Onayı Bekliyor

Qualcomm Başkanı Cristiano Amon, şirketin Huawei’e kilit teknoloji satmaya devam etmek için ABD’den olan beklediğini söyledi.
Qualcomm, Huawei’e Satış Yapmak için ABD’den Lisans Onayı Bekliyor

Qualcomm Başkanı Cristiano Amon, Cuma günü yapılan verdiği bir demeçte şirketin Huawei’e kilit teknolojiyi satmaya devam etmek amacıyla onay için ABD Ticaret Bakanlığı’ndan bir cevap beklediğini söyledi.

Dünyanın dört bir yanındaki mobil operatörler, yeni nesil 5G ağları oluşturmaya çalışırlarken Amon, Huawei üzerindeki kısa vadeli belirsizliğin çözüleceği konusunda iyimser olduğunu belirtti.

ABD, Ağustos ayında Huawei’e geçici bir erteleme vermiş ve şirketin Amerikan firmalarından satın alma kabiliyetini Kasım ortasına kadar genişletmişti.

Qualcomm Başkanı Cristiano Amon Huawei Açıklama Akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi çeşitli bileşenlerde ABD firmalarına güvenen Huawei ile Qualcomm arasında da güçlü satış ilişkisi vardı. Qualcomm Başkanı Cristiano Amon açıklamasında; “Günün sonunda, tüm bunların ortasında, Huawei altyapısına sahip olan veya olmayan operatörlerin, 5G’yi başlatma planlarını koruyacaklarını çünkü bunun bir pazar ihtiyacı olduğunu ve onların da bir şekilde ilerlemeye devam ettiğini söylediklerini görüyoruz” dedi.

Qualcomm Başkanı Cristiano Amon ayrıca önümüzdeki yıl 5G’nin dünya çapında ağlar yayılırken 2.2 milyon kişiye ulaşmasını beklediğini dile getirdi.

Qualcomm Başkanı Cristiano Amon 5G İyimser Açıklaması “Diğer nesil kablosuz geçişlerde gördüğümüzün aksine, 5G aynı anda dünyanın her yerinde oluyor” ifadeleriyle dikkat çeken Amon, bugün mobil cihazlar için kendi yeni 5G çipini tanıtan Huawei’in hem bir rakip hem de ortak olduğunu da kaydetti. Dünyanın en büyük kablosuz yonga üreticisi olan Qualcomm, 5G’yi başlattıklarını, herkesin bu teknolojiye sahip olmasını istediklerini de ekledi.

İlgili haberlerde bazı büyük pazarlardan engellenmiş olmasına ve ABD’nin giderek artan baskısına rağmen Huawei’in dünya çapında 50’den fazla ticari 5G sözleşmesi imzaladığı gerçeği hatırlatıldı. Kısa süre önce Çinli telekomünikasyon devinden gelen açıklamaya göre Huawei 50’den fazla 5G anlaşması imzalamış, bu rakam Nokia ve Ericsson’dan gelen rakamları bariz bir şekilde geride bırakmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum