Yatırım yapmaya başla!

Qualcomm 5G Çiplerini Teknolojinin Her Alanına Entegre Edecek

Dünyanın önde gelen çip üreticisi Qualcomm, 5G ürünlerini akılı telefon harici başka teknolojilere de getiriyor.
Qualcomm 5G Çiplerini Teknolojinin Her Alanına Entegre Edecek

Dünyanın önde gelen çip üreticisi Qualcomm, sektörde oldukça büyük pazar payına sahip. Şirket her ne kadar geçtiğimiz dönemde Apple gibi büyük bir müşterisini kaybetmiş olsa da, mevcut potansiyelini her geçen gün daha da artırmanın yollarını arıyor. Bilindiği üzere mobil internet teknolojisinde bu yıldan itibaren 5G ile tanışmaya başlıyoruz.

Hem Qualcomm’un geliştirmiş olduğu çipler hem de akıllı telefon üreticilerinin yeni amiral gemileri, 5G’nin kısa zamanda kullanıma sunulmasının önünü açıyor. Ancak Qualcomm’un hedef kitlesi sadece akıllı telefon kullanıcıları değil. Şirket 5G çiplerini akıllı telefon harici hayatın her alanında kullanılabilir hale getirmeyi planlıyor.

Qualcomm Yeni Pazarlara Açılıyor

Qualcomm Yeni Pazarlara Açılıyor

Bilindiği üzere Qualcomm dünyanın en büyük mobil çip üreticisi konumunda. Şu günlerde düzenlenen Mobile World Congress’de Qualcomm’un diğer rakiplerinden daha önce 5G çipleri satışa sunmayı planladığı ortaya çıktı. Şirketin öncelikli hedefi kişisel bilgisayarlara yönelik 5G çipler geliştirmek. Ayrıca 5G altyapısına sahip kablosuz istasyonlar geliştireceğini duyuran şirket, otomobil üreticilerine de hizmet vermeyi planlıyor.

Otomobillerin 5G çiplerle beraber yolda bulunan başka nesnelere bağlanması planlanırken, otonom araç teknolojisinde çok daha iyi bir deneyim sunulması hedefleniyor. Geliştirilecek olan 5G çiplerin akıllı telefonlar haricinde evlerde kişisel bilgisayarlarda ve arabalarda kullanılır hale getirilmesi planlanıyor.

Kablosuz Hızlı Şarj Geliyor

Kablosuz Hızlı Şarj Geliyor

Qualcomm’un duyurusunu yaptığı bir diğer yeni teknoloji ise kablosuz hızlı şarj özelliği. Kablolu cihazlarda sıkça kullanılan Quick Charge teknolojisini Qualcomm, kablosuz şarj teknolojisine entegre etmeyi planlıyor. Akıllı telefonların hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayan bu özellik kablosuz olarak sağlanacak.

Bİlindiği üzere akıllı telefon üreticileri yeni çıkardıkları modellerde kablosuz şarj özelliğine yer veriyor. Ancak bu özellikte henüz hızlı şarj teknolojisi mevcut değil. Qualcomm’un kablosuz şarj için sunacağı bu özellik, hem hızlı dolum sağlayacak hem de daha stabil ve güvenlikli bir teknoloji sağlayacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum