Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Qua Granite Kredi Notu Uzun Vadede AA- Olarak Belirlendi

Nisan başında borsaya açılan Qua Granite için kredi derecelendirme notları yayımlanırken, hisseler güçlü seyrini sürdürüyor.
Qua Granite Kredi Notu Uzun Vadede AA- Olarak Belirlendi

9 Nisan’da Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Qua Granite Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (Qua Granite) güçlü bir performans kaydederek dikkat çekmişti. Şirketin hisseleri %1’i aşan yükselişle işlem görmeye devam ederken, kredi notu güncellemesi aldı.

Qua Granite tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimle Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından kredi notunun güncellendiğini duyurdu. Buna göre; şirketin uzun vadeli kredi derecelendirme notu AA- olurken, kısa vadeli notu A1+ olarak açıklandı. Şirketin görünümü ise stabil olarak belirlendi.

Şirketin sektördeki konumu, deneyimi ve pazar faaliyetleri dikkate alınarak hem kısa hem de uzun vadeli görünümü stabil olarak işaretlendi.
Qua Granite Hisseleri %2 Yükseliş
Kaynak: Investing

Qua Granite hisseleri bu açıklamaların yapıldığı sırada güçlü yükseliş kaydetti. TSİ 12:15 sularında %2’yi aşan yükselişle 24,15 lira civarından işlem gördü. Hisseler geçen haftayı 23,66 liradan tamamladıktan sonra bu haftaya 23,64 liradan başladı. Açılışın ardından 22,66 liraya kadar gerileyen hisseler, daha sonra toparlanarak 24,48 liraya kadar tırmandı.

Hisse senedi fiyat değişimlerini takip etmek için tıklayın.

QUAGR kodlu hisseler haftaya güçlü bir başlangıç yaparken, kredi notu güncellemesinde şirket satışlarının 2020 sonu itibarıyla %74 artarak 702,8 milyon liraya yükseldiği söylendi. Bu yükselişe bağlı olarak maliyetlerin iyi yönetilmesi ve fiyatlara başarılı bir şekilde yansıtılması sonucu şirket brüt kârı, faaliyet kârı ve net kârının arttığı belirtildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum