Yatırım yapmaya başla!

QNB Finansbank’ın Hisse Fiyatı Yaklaşık 2 Ayda %400’den Fazla Arttı!

Kasım ayında 20 liranın altında olan QNB Finansbank'ın hisse fiyatı 90 liraya yaklaşırken, analistler söz konusu sert yükselişe yönelik değerlendirmede bulundu.
QNB Finansbank’ın Hisse Fiyatı Yaklaşık 2 Ayda %400’den Fazla Arttı!

Hisse fiyatı 90 liraya dayanan QNB Finansbank, BIST bankacılık endeksinde yer alan kurumlar arasında 260 milyar lira ile piyasa değeri bakımından zirvede yer alıyor. En yüksek piyasa değerine sahip bankaların ikinci sırasında 51 milyar TL Garanti Bankası bulunuyor.

Onu 46 milyar TL ile Akbank, 37 milyar TL ile Türkiye Kalkınma Bankası ve 33.80 milyar TL ile İş Bankası izliyor. QNB Finansbank’ın hisselerindeki sert yükseliş şirketin piyasa değerini yükseltirken, analistler söz konusu artışa dair değerlendirmede bulundu.

Aralık ayında 25 TL civarında olan QNB Finansbank’ın hisse başı fiyatı an itibarıyla 89,35 liradan işlem görüyor.

QNB Finansbank Hisseler YükseldiGlobal Menkul Değerler Araştırma Direktörü Burak Salman, hisselerdeki sert yükselişe yönelik değerlendirme yaptı. Bankanın hisse başı fiyatı sene başından bu yana %138, geçen yılın Kasım ayından bu yana ise %400’den fazla primlendi. İki aydan az bir sürede bu denli sert yükselişin olmasıyla, Kasım’da 20 TL’nin altında olan fiyatlar 90 TL’ye dayandı.

QNB Finansbank’ın BIST BANKA endeksi içindeki ağırlığı sadece %0,71 oranında. Halka açıklık oranı ise %0,12 seviyesinde. 40 milyar doların üzerine çıkan piyasa değeri bakımından ise Borsa İstanbul’un piyasa değerinin %20’sini tek başına sırtlamış durumda.

Burak Salman, yatırımcılara daha ucuz hisse senetlerini tercih etmeleri konusunda tavsiyede bulundu.

QNB Finansbank Hisse DeğerlendirmeBIST 100 dışındaki hisselerde önemli oranda momentum olduğunu söyleyen Salman, aralarında şu anki seviyeleri hak etmeyen, çok iyi şirketlerin olduğunu belirtti. Nominal hisse fiyatı yerine belirli çarpanlarını gözeterek yatırım yapılması konusunda uyarıda bulundu.

Bankanın aktif büyüklük bakımından da ön plana çıktığını söyleyen Salman, yatırımcılara “Bankacılıkta fiyat/defter değeri, fiyat/kazanç oranlarını diğer bankalarla kıyaslayıp açıkçası daha ucuz olanları tercih etmelerinin faydalı olduğunu düşünüyoruz.” şeklinde tavsiyede bulundu. Piyasa değeri 75 milyar dolar olan bankacılık endeksi, şu dakikalarda %0,97 artıda 180.969,63 puandan işlem görüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum