Yatırım yapmaya başla!

Avustralyalı Havayolu Qantas Yüz Tanıma Teknolojisi Testlerine Başladı!

Sydney Havalimanı ile Avustralya ulusal havayolu Qantas, yüz tanıma teknolojisini test etmeye başladı. Ayrıntılar haberimizde;
Avustralyalı Havayolu Qantas Yüz Tanıma Teknolojisi Testlerine Başladı!

Sydney Havalimanı ile Qantas işbirliğiyle başlatılan yüz tanıma teknolojisi testleri, gündemde büyük yankı uyandırdı. Buna göre Qantas’ın yüz tanıma teknolojisi testini, belirlenmiş uluslararası uçuşlardaki yolcular üzerinde uygulayacağı belirtildi.

Sydney Havalimanı CEO’su Geoff Culbert konuyla ilgili açıklamasında; gelecekte bir yolcunun yüzünün pasaport ve biniş bileti olarak işlev göreceğini söyledi. Ayrıca başından beri Qantas ile birlikte çalıştıklarını ve bu teknolojiyi denerken onlarla işbirliği yaptıkları için memnun olduklarını dile getirdi.

Başlatılan yüz tanıma teknolojisi testi ile bir dizi Qantas yolcusu, Sydney Havalimanı’ndan alışık olmadıkları yöntemlerle havalandı.

Sydney Havalimanı ile Qantas Yüz Tanıma TeknolojisiTest aşamasında olan sistemin tamamlandığında, yolculara seyahatlerinin büyük bölümünde yüzlerini erişim kimlikleri olarak kullanma olanağı tanıyacağı belirtildi. İlk aşamada, yolcunun seyahatinin 4 kritik aşamasında yüz tanıma teknolojisi kullanacağı, ardından diğer adımlara geçileceği söylendi.

Sydney Havayolları CEO’su sistem hakkında ne kadar heyecanlı olduğunu dile getirerek projeden emin konuştu.

Sydney Havalimanı ile Qantas Yüz Tanıma Teknolojisi Testine BaşladıÖyle ki açıklamasında “gelecekte, check-in sırasında pasaportları ya a biniş biletlerini bulmak için yaşanan karmaşıklıklarla karşılaşılmayacak, çünkü yüzünüz sürecin her aşamasında hem pasaportunuz hem de biniş biletiniz olacak” şeklinde vaatlerde bulundu.

Yılda 43 milyon yolcunun uçuş yaptığı havayolunun yöneticisi ayrıca testte yer alacak bütün yolcuların rızasının aktif bir şekilde alınacağını dile getirdi. Bunun yanında; test sürecinde en katı gizlilik kurallarını uygulanacağı ve her şeyin ilgili mevzuatlara göre yapılacağını vurguladı.

Qantas’ın önde gelen yöneticisi Vanessa Hudson ise düşüncesini; “havayolları ve havalimanlarına daha hızlı ve daha elverişli deneyimler sunmaları için artan bir talep var, biz de testin nasıl sonuçlanacağını görmek için heyecanla bekliyoruz” dedi. İlaveten; Qantas müşterilerinin teknolojiyi kullanarak yalnızca check-in yapmakla kalmayacaklarını, bunun yanında onları daha kişiselleştirilmiş bir hizmetin karşılayacağını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum