Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin’in Türkiye Yorumu: Denetim Şart

Depremde ağır bilanço yaşayan Türkiye, yapı denetimi başta olmak üzere gösterdiği afet performansıyla iyi örnek olmadı. Putin, benzer yıkımı görmemek için harekete geçti.
Putin’in Türkiye Yorumu: Denetim Şart
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin yaşadığı deprem felaketi tüm dünyaya örnek oldu. Depreme hazırlıkta sınıfta kalan Türkiye’yi örnek gösteren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede yaşanan ağır hasarlara atıf yaparak, Rusya’da benzer tablonun oluşmaması için harekete geçilmesini istedi.

Ülkesindeki yargıçlara seslenen Rus lider, yeni inşa edilen yapıların yasalara uygunluğu konusunda yapacakları takiplere yoğunlaşmalarını söyledi.

Yargıçlarla yaptığı video-konferansta inşaatlar için sıkı denetim çağrısı yapan Putin’in ifadesi şöyle oldu:

“Türkiye’de nasıl bir trajedi yaşandığını görüyoruz. İnşaat şirketlerinin deprem bölgelerinde uygulanması gereken standartlara uymadıklarına ilişkin iddialar var. …Yeni bina yapımı ya da binaların yenilenmesi sırasında bundan gelir elde etmek için bir dizi yola başvuranlar var ve bunlar mahkemelere de yansıyor.”

Rusya’nın güney ve uzak doğu bölgelerinde deprem riskinin olduğunun altını çizen Putin, depreme hazırlıklı olmak ve büyük yıkımlarla karşılaşmamak için adli makamların inşaat alanını mercek altına almasını istedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.