Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin’in Gübre Tepkisi Avrupa’yı Hedef Aldı!

Vladimir Putin bugün Latin Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinde her şeyi kontrol etmek isteyen güçlerin olduğuna işaret etti. İşte detaylar;
Putin’in Gübre Tepkisi Avrupa’yı Hedef Aldı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün Kremlin Sarayı’ndaki 24 ülkenin büyükelçisinin güven mektubunu aldığı törende açıklamalarda bulundu. Uluslararası ilişkilerde köklü bir dönüşümün yaşandığını belirterek, daha demokratik ve adil bir dünya düzeninin oluştuğunu kaydetti.

Şanghay İşbirliği Örgütü’nün (ŞİÖ) Semerkant’ta düzenlenen zirvesinde küresel siyasetteki ana stratejik gelişmelerin çok kutuplu dünya hareketinin bir göstergesi olduğuna işaret etti.

Çok kutuplu dünya düzenine yönelik gelişmelere; Latin Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika’daki her şeyi kontrol etmek isteyen güçler tarafından direnç gösterildiğini belirtti.

Bu güçlerin çok uzun zamandır egemen durumda olduğuna dikkat çeken Putin, bunun sonsuza kadar devam edemeyeceğini ekledi.

Uygulanan Politikalardan Masum Devletler Etkileniyor

Bu politikanın başta gelişmekte olan ve en yoksul ülkeler olmak üzere masum devletlerin etkilediği iletildi. Söz konusu ülkelerin Rus enerjisi, gıdası ve gübresinin dünya pazarlarına arzı üzerindeki Batı kısıtlamalarından ilk zararı onların gördüğünü söyledi.

Avrupa limanlarındaki yaptırımlar nedeniyle bloke edilen 300 bin ton Rus gübresinin ücretsiz olarak ihtiyaç sahibi ülkelere aktarılma teklifinin cevapsız kaldığına dikkat çekti.

Rus şirketlerinin para kazanmasının istememesinin ve bunun engellenmesinin anlaşılabileceğini paylaşan Putin, ihtiyacı olan ülkelere bedava verilmesi istendiği halde hiçbir şey yapılmadığını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu