Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin’in Gübre Tepkisi Avrupa’yı Hedef Aldı!

Vladimir Putin bugün Latin Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinde her şeyi kontrol etmek isteyen güçlerin olduğuna işaret etti. İşte detaylar;
Putin’in Gübre Tepkisi Avrupa’yı Hedef Aldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün Kremlin Sarayı’ndaki 24 ülkenin büyükelçisinin güven mektubunu aldığı törende açıklamalarda bulundu. Uluslararası ilişkilerde köklü bir dönüşümün yaşandığını belirterek, daha demokratik ve adil bir dünya düzeninin oluştuğunu kaydetti.

Şanghay İşbirliği Örgütü’nün (ŞİÖ) Semerkant’ta düzenlenen zirvesinde küresel siyasetteki ana stratejik gelişmelerin çok kutuplu dünya hareketinin bir göstergesi olduğuna işaret etti.

Çok kutuplu dünya düzenine yönelik gelişmelere; Latin Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika’daki her şeyi kontrol etmek isteyen güçler tarafından direnç gösterildiğini belirtti.

Bu güçlerin çok uzun zamandır egemen durumda olduğuna dikkat çeken Putin, bunun sonsuza kadar devam edemeyeceğini ekledi.

Uygulanan Politikalardan Masum Devletler Etkileniyor

Bu politikanın başta gelişmekte olan ve en yoksul ülkeler olmak üzere masum devletlerin etkilediği iletildi. Söz konusu ülkelerin Rus enerjisi, gıdası ve gübresinin dünya pazarlarına arzı üzerindeki Batı kısıtlamalarından ilk zararı onların gördüğünü söyledi.

GCM Yatırım Banner

Avrupa limanlarındaki yaptırımlar nedeniyle bloke edilen 300 bin ton Rus gübresinin ücretsiz olarak ihtiyaç sahibi ülkelere aktarılma teklifinin cevapsız kaldığına dikkat çekti.

Rus şirketlerinin para kazanmasının istememesinin ve bunun engellenmesinin anlaşılabileceğini paylaşan Putin, ihtiyacı olan ülkelere bedava verilmesi istendiği halde hiçbir şey yapılmadığını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın