Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Putin’in Yapay Zeka Açıklaması Elon Musk’ın Elini Güçlendirdi!

Vladimir Putin; “yapay zeka alanında lider olan, dünyaya hükmeder” dedi! Elon Musk ise “işte başlıyoruz” diyerek, yapay zekanın 3. Dünya Savaş’ına neden olacağını iddia etti!
Putin’in Yapay Zeka Açıklaması Elon Musk’ın Elini Güçlendirdi!

Hızla gelişen teknoloji bir yandan hayatımızı kolaylaştırarak bizleri kendisine hayran bırakıyor bir yandan ise çeşitli konularda ortaya atılan teorilerle bizleri korkutmaya devam ediyor. Terminatör ve Ben Robot gibi bilim kurgu filmlerinin temelini oluşturan yapay zeka kavramı, günümüz dünyasının da gündem maddelerinden biri haline geliyor.

Teknoloji dünyasına yön veren isimlerden biri olan Elon Musk, yapay zeka konusundaki endişelerini bulduğu her fırsatta dile getiriyordu. Hatta Musk ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg yapay zeka yüzünden birbirlerine girmişlerdi. Şimdi ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından yapılan AI açıklamaları bu tartışmanın fitilini yeniden ateşledi!

Yapay Zekada Lider Olan, Dünyanın Hakimi Olur!

Yapay Zekada Lider Olan, Dünyanın Hakimi Olur!“Yine Elon Musk ve yine yapa zeka” diyebilirsiniz. Fakat bu kez Musk’ın yapay zeka hakkındaki düşünceleri ve endişeleri giderek ciddi boyutlara ulaşıyor. Geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler’e yapmış olduğu katil robotları yasaklayın çağrısı, Musk’ın yapay zeka hakkındaki endişelerini somut bir şekilde gözler önüne sermişti.

Şimdi ise Putin’in bu konu hakkında vermiş olduğu demeç, Musk’ın elini daha da güçlendiriyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, öğrencilere yapmış olduğu konuşmada “geleceğin yapay zekaya ait olduğunu ve bu alanda lider olanın, dünyaya hükmedeceğini” dile getirmesi tartışmaların fitilini yeniden ateşledi.

Üçüncü Dünya Savaşı’na Neden Olacak!

Üçüncü Dünya Savaşı’na Neden Olacak!Musk, Putin’in yapay zeka hakkındaki bu demecini “işte başlıyoruz” yazdığı tweet ile değerlendirdi. Ayrıca yapay zekanın büyük ihtimalle Üçüncü Dünya Savaşı’na yol açacağını belirten Musk, Neuralink gibi birçok yapay zeka şirketinin sahibi olmasına rağmen, bu alandaki endişelerini tekrar tekrar dile getirmeye devam ediyor.  

Musk’a göre; Çin ve Rusya’nın yanı sıra Hindistan ve ABD gibi bilgisayar biliminde gelişmiş ülkelerin de yapay zeka konusunda söz sahibi olabilmek için verecekleri mücadelenin, Üçüncü Dünya Savaşı’na neden olacağını belirtiyor.

Yapay Zeka, Kuzey Kore’den Daha Büyük Bir Tehdit!

Yapay Zeka, Kuzey Kore’den Daha Büyük Bir Tehdit!Gelişen teknoloji karşısında sıkı önlemlerin alınması gerektiğini her fırsatta dile getiren Elon Musk, yaklaşan tehlikeye karşı bir kez daha uyarıda bulunuyor. Kuzey Kore’nin nükleer füze atmasının “intihar” olacağını fakat yapay zeka yarışının çok daha büyük boyutlarda tehdit oluşturabileceğini belirten Musk, “harekete geçmek için zamanla yarış içerisinde” olduğumuzu da sözlerine ekliyor.

Farklı kulvarlarda yer alan iki liderin de yapay zeka hakkında dile getirdikleri aslında birbirine fazlasıyla benziyor. Oluşan bu fikir birliği de mantıklı önlemlerin alınması gerektiğini gözler önüne seriyor. Peki, yapay zeka konusunda sizlerin düşünceleri nelerdir?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum