Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin: Ukrayna’nın NATO’ya Katılmasına Karşıyız

Ukrayna’nın NATO’ya katılmasını Rusya için bir tehdit olarak gören Putin, son açıklamaları ile dünyaya rest çekmiş oldu.
Putin: Ukrayna’nın NATO’ya Katılmasına Karşıyız
Yorum

NATO’nun Ukrayna’ya hem politik hem askeri destek açıklamalarının ardından, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yeniden dünyaya seslendi. “Dünkü kararlarınız ve açıklamalarınız elbette çok şiddetli bir uluslararası tepkiye, tam bir telaşa neden oldu.” dedi. Putin dün Donetsk ve Luhansk halk cumhuriyetlerini tanıma kararı almıştı.

Ukrayna’nın NATO’ya katılmasına karşı olduklarını ve bunun kendileri için bir tehdit olduğunu söyledi. En iyi çözümün, batılı mevkidaşlarının Kiev yetkilileri ile görüşüp, NATO’ya katılmalarını engellemesi olduğunu belirtti. Kırım’ın Rusya’nın bir parçası olarak tanınması, Ukrayna’ya silah sevkiyatının durdurulması ve Ukrayna’nın NATO üyelik sürecine son verilmesi çağrısı yaptı.

Mevcut Ukrayna hükümetinin yarın her şeyi değiştirebileceğini, en önemli şeyin Ukrayna’nın askerlerden arındırılması olduğunu aktardı. Durumun ancak bu şekilde kontrol edileceğini söyleyen Putin, “Minsk anlaşmalarının artık geçerliliği yok. Donetsk ve Luhansk’ı tanıdık. Kiev yönetimi Kırım halkının iradesini kabul etmeli” dedi.

Donetsk ve Luhansk’daki anlaşmazlıkların müzakere yoluyla çözülmesini beklediklerini, şu an için mümkün olmasa da gelecekte başaracaklarını sözlerine ekledi.

Bu arada Rusya Parlamentosunun üst kanadı Federal Meclis Putin’in Rus ordusunun yurt dışında konuşlandırılmasına yönelik talebine onay verdi. Böylece Putin, askerlerini sınır dışında da kullanabilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu