Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin: Ukrayna’da Yaşananların Arkasında Batı Var!

Putin, katıldığı toplantıda Batı’yı eleştiren ifadeler kullandı ve her şeyi Kremlin’e yıkmanın büyük bir hata olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Putin: Ukrayna’da Yaşananların Arkasında Batı Var!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Devlet Başkanı Putin, Valday Kulübü tarafından organize edilen toplantının genel oturumunda açıklamalar yaptı. Rusya-Ukrayna savaşından sonra Batı ile gerginliklerin son seviyeye ulaştığı son dönemde, yaptırımlar, iddialar ve restleşmeler bitmiyor. Putin, Batı’nın son yıllarda özellikle de son aylarda Ukrayna’daki durumu alevlendirecek ve tırmandıracak bir dizi adım attığını söyledi.

Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sorulan bir soruya “Erdoğan, güçlü ve sağlam bir diler, Türk halkı, ekonomisi ve Türkiye’nin çıkarları doğrultusunda hareket ediyor.” dedi.

Batı’nın dünya ile tehlikeli ve kirli bir oyun oynadığını, körlüğü olduğunu, kendini üstün gördüğünü ifade etti. Putin, “Bugün ne oluyor? Naziler buralara kadar getirdiler işleri. Dostoyevski’yi yok edecek, kültürü yok edecek kadar gözleri döndü.” ifadelerini kullandı.

Liberal düşünce olarak ortaya çıkan şeyin bugün çok tehlikeli noktaya geldiğini, “Ne istersen düşün, ne istersen söyle” düşüncesinden çıktıklarını belirtti.

Bunun son derece dominant ve baskıcı bir politikaya dönüştüğünü vurguladı. Kremlin’in yaptıkları her şeye karşı olduklarını, önce aynaya, kendilerine bakmaları gerektiğini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

“Asya’nın İçinde Olduğu Yeni Bir Güç Merkezi Doğdu”

Putin, son gelişmelerin, askeri operasyonun başlamasından bu yana, tektonik değişimleri ve kaçınılmazları olduğunu kaydetti. Asya’nın da içinde olduğu yeni bir güç merkezinin doğduğunu paylaştı.

Ukrayna’da yaşananların arkasında Batı’nın olduğunu söyledi. Ekonomik kayıplarının olduğunu, her zaman Rusya’nın Ukrayna’daki kayıplarını düşündüğünü belirtti.

Rusya’nın ekonomi dahil olmak üzere egemenliğini güçlendirdiğini, Rus ekonomisinin düşünüldüğünden daha güçlü olduğunu kanıtladığını ifade etti.

“Her Şeyi Kremlin’e Yıkmak Büyük Bir Hata”

Putin, her şeyi Kremlin’e yıkmanın büyük bir hata olduğunu, Batı’nın çok daha sakin bir şekilde düşünmesi gerektiğini vurguladı. Batı’nın “Biz nerede hata yaptık” şeklinde düşünmesi gerektiğini aktardı ve “Dünya kültürüne bu şekilde ihanet edemezsiniz.” dedi.

Kuzey Akım boru hatlarındaki sabotaja da değinen Rusya Devlet Başkanı, Avrupa’daki gaz boru hatlarının imha edilmesiyle kırmızı çizginin aşıldığını dile getirdi. Putin, kendilerini “Batı’nın düşmanı” olarak tanımlamadıklarını kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.