Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin Türkiye’deki Kurtarma Ekiplerini Çekme Kararı Aldı

Putin, Türkiye’ye gönderdiği ekipleri Rusya’ya çağırma kararı aldı. Deprem felaketinde ilk yardıma koşanlar arasında yer alan Rus kurtarma ekipleri geri çekilecek.
Putin Türkiye’deki Kurtarma Ekiplerini Çekme Kararı Aldı
HABER GİRİŞ

Deprem felaketinin dokuzuncu gününde enkaz altında arama-kurtarma çalışmaları sürerken, bazı bölgelerde sona gelindi. Arama çalışmaları için yardıma gelen yabancı ekipler, çalışmalarını tamamladıkları bölgelerden çekilmeye başladı.

Türkiye’den ayrılmaya başlayan ekipler arasında Ruslar da yer aldı. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, ekiplerinin Türkiye’nin yanı sıra Suriye’de yürüttükleri enkaz arama çalışmalarını tamamlamak üzere olduğunu kaydetti.

Çalışmalar tamamlandıktan sonra ekiplerin afet alanlarından çekileceği açıklandı. Konuya ilişkin açıklama yapan Acil Durumlar Bakanı Aleksandr Kurenkov, deprem bölgelerinde olan ekiplerle video konferans düzenledi.

Kurenkov açıklamasında, “Arama kurtarma operasyonu tamamlanıyor. Enkazın kaldırılmasına ağır ekipmanlar dahil edildi. Bu bağlamda, Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı ekiplerinin çekilmesine karar verdi” şeklinde ifadede bulundu.

Ekiplerin bölgede yürüttüğü çalışmaları sürekli Putin’e rapor ettiğini paylaşan Kurenkov, görevleri süresince fedakar davranan ekiplere teşekkürlerini sundu.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin yardım çağrısıyla seferber olan Rusya, arama kurtarma ekiplerini bölgeye göndermiş, depremin dördüncü gününde 50 kişilik takviye ekiple birlikte sahada çalışan sayısını 150’ye çıkarmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.