Yatırım yapmaya başla!

Putin, Soğuk Savaş’ın Sonundan Bu Yana NATO için En Büyük Hediye

Eski CIA Başkanı David Petraeus, Putin’in Soğuk Savaş’ın sona ermesinden bu yana NATO için en büyük armağan olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Putin, Soğuk Savaş’ın Sonundan Bu Yana NATO için En Büyük Hediye

Eski CIA Başkanı David Petraeus, Cuma günü İtalya’daki Ambrosetti Forumu’ndaki konuşmasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in NATO’ya tekrar yaşamak için bir neden verdiğini ve onun askeri ittifakın yeniden dirilişinin ve gelişmiş yeteneğinin ardındaki önemli bir faktör olduğunu söyledi.

NATO’nun şu anda birkaç yıl önceye kıyasla daha yetenekli olduğunu savunan David Petraeus, açıklamalarıyla dikkat çekti.

Eski CIA Başkanı, üye ülkeler arasındaki son sürtüşmenin aslında iş birliğini canlandırdığını ve savunma harcamalarının artmasını sağladığını ancak oyunda iki önemli faktörün daha bulunduğunu söyledi.

Eski CIA Başkanı Putin NATO Yeniden Canlandırdı “Soğuk Savaş’ın sona ermesinden bu yana NATO’ya verilen en büyük hediyelerden biri Valdimir Putin ve NATO’ya yeniden yaşaması için bir neden vermiş olan agresif eylemleridir” diyen David Petraeus, Putin’in yanında Avrupa ülkelerine işaret etti. Bu noktada ABD liderliğindeki Polonya ve Baltık ülkelerinde gerçekleştirilen NATO askeri tatbikatlarının Rusya’yı kızdırdığı bildirildi.

ABD’nin Ağustos’ta Rusya ile olan 1987 Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Antlaşması’ndan çekildiği, her iki tarafın da birbirini anlaşmayı ihlalle suçladığı hatırlatıldı.

Putin,  NATO için En Büyük HediyePutin geçtiğimiz günkü açıklamasında, Soğuk Savaş döneminde yasaklanan füzelerden üretebileceğini ancak bu tarz silahları ilk olarak ABD konuşlandırmadan ülkesinin böyle bir adım atmayacağını dile getirdi. Vladivostok’ta düzenlenen bir forumda konuşan Putin, Soğuk Savaş dönemi düşmanı olan iki ülke arasındaki silahlanma yarışının tırmandırılmaması için çağrıda bulundu.

Ayrıca Pentagon’nun Japonya ve Güney Kore’de füze konuşlandırmaya niyet etmesinin, Rusya’yı üzdüğünü ve endişelendirdiğini belirtti. Putin’i NATO için en büyük hediye olarak gösteren eski CIA Başkanı, Rusya’nın kazara NATO’nun yeniden canlanmasına neden olmasına rağmen ABD için en büyük odak noktasının Çin olduğunu da aktardı. “Bu yüzyılda dünyadaki tek en büyük gelişmenin Çin’in devam eden yükselişi olduğunu düşünüyorum” diyen Petraeus, 40 yılı aşkın başarı geçmişinin insanlık tarihinde eşinin benzerinin olmadığını ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum