Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin Geri Adım Atmıyor: Operasyonlarımız Durmayacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyaya meydan okumaya devam ediyor ve operasyonların süreceğinin sinyalini verdi.
Putin Geri Adım Atmıyor: Operasyonlarımız Durmayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya yönelik operasyonların devam edeceğini söyledi. Şubat ayında başlatılan askeri harekata ilişkin açıklamalarda bulunan Putin, Ukrayna’da çatışmanın kaçınılmaz olduğunu ve amaçlarının Rusya’yı korumak olduğunu belirtti.

Rusya Devlet Başkanı açıklamasının devamında operasyonların başarıya ulaşana dek durmayacağını kaydetti. 24 Şubat tarihinde başlayan operasyonlarda 48 gün geride kaldı. Savaşın ilk günlerinde başkent Kiev’i hedef alan Rusya ordusu, son günlerde Ukrayna’nın doğusunda konuşlanmaya başladı.

Dünyadan izole olmak gibi bir niyetleri olmadığını belirten Putin, modern dünyada kimsenin net bir şekilde tecrit edilemeyeceğini ifade etti ve çalışmak isteyen ortakları ile temaslarda bulunacaklarını söyledi.

Putin’in dünyaya meydan okuyan sözleri, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenksiy’nin kimyasal silah uyarısının ardından geldi. Zelenkskiy açıklamasında Rusya’nın Mariupol kentinde kimyasal silah kullanabileceğini söylemişti.

Putin: Donbas Korunacak

Vladimir Putin ayrıca Kiev’deki yetkililerin Batı’nın verdiği cesaretle Donbas’a barış getirmeyi amaçlayan Minsk Anlaşmalarını uygulamayı reddettiğini söyledi. Asıl amaçlarının Donbas halkına yardım etmek olduğunu belirten Putin, hedeflerine ulaşacaklarından emin olduğunu ifade etti.

Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky’nin, Kiev’in Minsk Anlaşmalarının herhangi bir maddesini istemediğini açıkça söylediğini, diğer yetkililerin ise Minsk Anlaşmalarının uygulanmasının imkansız olduğunu belirttiklerinin altını çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu