Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin, Batıyı “Yalanlar İmparatorluğu” Olarak Nitelendirdi

Son açıklanan ekonomik yaptırımlar hakkında konuşan Rusya Devlet Başkanı Putin, Batılı ülkeler için ilginç bir tanımlama yaptı.
Putin, Batıyı “Yalanlar İmparatorluğu” Olarak Nitelendirdi
Yorum

ABD ve AB başta olmak üzere Batılı ülkeler çok yoğun bir şekilde Rusya için yaptırım kararları alıyor. Alınan bu kararların, Rusya’yı Ukrayna’ya yönelik saldırısında durdurması amaçlanıyor. Özellikle bankacılık sistemine getirilen ambargolar ile Rusya’nın fon sağlamasının engellenmesi hedefleniyor.

Son olarak ABD Hazine Bakanlığı, ABD’li vatandaşların Rusya Merkez Bankası ile işlem yapmasına yasak getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Mihail Vladimiroviç ile söz konusu yaptırımları değerlendirdiklerini belirterek, “Benim, ‘yalanlar imparatorluğu’ olarak tabir ettiğim Batı toplumunun ülkemize karşı gerçekleştirmeye çalıştığı yaptırımları ele aldığımızdan bahsediyorum.” dedi.

Bu arada ABD’li bir yetkili, Rusya’nın 630 milyar dolar büyüklükteki döviz rezervlerini bir sigorta gibi tasarladığını, ancak yaptırımlarla bu sigortanın devre dışı kaldığını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu