Yatırım yapmaya başla!

PUBG Mobile Bağımlılığı Önlemek Adına Oyuncuları Uyaracak

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan PUBG Mobile, 18 yaşından küçük oyuncular için yeni bir uyarı sistemi geliştiriyor.
PUBG Mobile Bağımlılığı Önlemek Adına Oyuncuları Uyaracak

Çıktığı günden bu yana oyun dünyasında fırtına gibi esen PUBG, milyonlarca kullanıcıyı peşinden sürüklemeye devam ediyor. Her geçen gün kullanıcı sayısı hızla artan oyun, bir yandan da yeni özellikler geliştiriyor. Oyun ilk olarak masaüstü için kullanıma sunuldu. Daha sonrasında ise masaüstünü aratmayacak şekilde iOS ve Android için PUBG Mobile sürümü geliştirildi.

Oyunun kısa sürede popüler olması karşısına dişli rakiplerin de çıkmasının önünü açtı. Halihazırda Fortnite ve Apex Legends gibi popüler oyunlar ve PUBG arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. Battle Royale türü olarak adlandırılan oyunlar bazı oyuncuları kendisine bağımlı hale getirebiliyor. İşte bu durumun farkında olan PUBG, mobil kullanıcılarını uyaracak bir sistem geliştiriyor.

PUBG Mobile Uyarı Sistemi Geliştiriyor

PUBG Mobile Uyarı Sistemi Geliştiriyor

PUBG’nin yapımcısı Tencent, hizmet verdiği oyuncu kitlesini sağlıklı davranışa teşvik etmeyi amaçlıyor. ‘Oyun Yönetim Sistemi’ adı altında geliştirilen yeni özellik ile PUBG Mobile oyuncularına belirli zaman aralıkları ile bildirim gönderilmeye başlanıyor. Proje ağırlıklı olarak 18 yaş altındaki kullanıcı kitlesini hedefliyor. Yeni sistem ile 18 yaş altı kullanıcılar, oyuna başlamadan önce karşılarına çıkan pencereye onay vermesi gerekecek.

Bununla beraber oyunu uzun süre oynadığı tespit edilen kullanıcıların yine bazı uyarı pencereleri çıkacak. Çıkan uyarı pencerelerinde oyunun uzun süredir oynandığı ve durdurmaları ya da kapatmaları gerektiği belirtilecek. Tencent Games, ilk olarak bazı ülkelerde kullanıma sunduğu yeni uyarı sistemine dair oyunculardan kendilerine gelen geri bildirimleri analiz edecek.

Sistem Şu An için Mobil ile Sınırlı

Sistem Şu An için Mobil ile Sınırlı

Tencent’in 18 yaş altı kullanıcılar için geliştirdiği uyarı sistemi şu an için sadece mobil sürüm ile kısıtlı. Yeni sistem PC ve konsol platformları için önümüzdeki günlerde kullanıma sunulur mu henüz bilinmiyor. Şirket muhtemelen mobil tarafta işleyişi gördükten sonra diğer mecralarda da benzer bir sistemi aktif hale getirebilir.

Yeni uyarı sistemi ilk olarak Endonezya, Hindistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Irak, Suudi Arabistan ve Mısır gibi ülkelerde kullanıma sunuldu. Daha sonrasında özelliğin diğer ülkelerdeki kullanıcılara yayınlanması bekleniyor. Yeni özellikle ilgili açıklamalarda bulunan Tencent “PUBG Mobile, dünyanın en trend mobil oyunu haline geldikçe oyunda daha iyi bir ortam oluşturmaya odaklanıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Oyun bugün itibariyle PC, Xbox One, PlayStation 4 platformlarda ücretli olarak satılırken, iOS ve Android mağazalarından ücretsiz olarak indirilebiliyor. Tabi oyun içerisinde ücretli olarak alım satım yapmak mümkün. Tencent tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamaya göre PUBG Mobile günlük 30 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum