Yatırım yapmaya başla!

Hindistan’da Bir Çocuk PUBG Mobile Oynayamadığı için İntihar Etti!

Hindistan’da 18 yaşında bir çocuk, PUBG Mobile oynayabileceği bir akıllı telefon alamadığı için intihar etti.
Hindistan’da Bir Çocuk PUBG Mobile Oynayamadığı için İntihar Etti!

Son yılların en çok oynanan oyunlarından biri olarak PUBG, dünya genelinde büyük popülerliğe sahip. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcı battle royale temalı PUBG’yi büyük bir tutku ile oynamaya devam ediyor. Üstelik bazı kullanıcılarda oyuna olan ilgi bağımlılık boyutuna ulaşmış durumda.

Hindistan’da ise yaşanan son olay, oyuna olan bağımlılığın hangi seviyelere ulaştığını gözler önüne serdi. Mumbai’de yaşayan 18 yaşında bir çocuk PUBG Mobile yüzünden canına kıydı. Yaşanan bu olay sonrası akıllı telefonların ve oyunların insanlar üzerinde ne gibi olumsuz etkileri olabileceğini tekrar göstermiş oldu.

PUBG Mobile İntihara Neden Oldu

PUBG Mobile İntihara Neden Oldu

Hindistan’ın Mumbai kentinde yaşayan 18 yaşında bir çocuk, PUBG Mobile oynayabileceği bir akıllı telefona sahip olmak istedik. Genç, ailesinden PUBG Mobile oynamak için akıllı telefon istedi. Almak istediği telefon ise 37 bin Hint Rupisi değerindeydi. Çocuklarının bu isteğini reddeden ebeveynleri ise kendisine 20 bin Hint rupisi verebileceklerini söyledi.

Ailesinden gelen bu cevap sonrasında Hindistanlı genç kendisini bir ip ile mutfaktaki vantilatöre astı ve hayatına son verdi. Genç çocuğun hayatına son vermesindeki asıl sebebi yerel polis araştırıyor. Ancak şu ana kadar polisin üzerinde durduğu en güçlü sebep olarak PUBG Mobile olmakta. Ailenin polise vermiş olduğu ifadelerde ise çocuğun intihar etmesine sebep olarak başka bir sebep görülmüş değil.

Daha önceden PUBG yüzünden 15 yaşındaki bir çocuk oyunun etkisinde kalmış ve genç bir kadını öldürmüştü. Polisler çocuğu sorguladığında oyunun etkisinde kaldığını söylemiş ve görev icabı genç bir kadını öldürdüğünü itiraf etmişti. Maalesef son yıllarda hızla yaygınlaşan oyunların, bazı gençler üzerindeki olumsuz etkileri geri döndürülemez noktalara varabiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum