Yatırım yapmaya başla!

PUBG Mobile Hindistan’da Sınırlı Sürede Oynanabilecek!

Popüler oyun PUBG ile ilgili Hindistan’dan ilginç bir karar geldi. Alınan karara göre PUBG Mobile oynamak isteyenler günde sadece 6 saat oynama imkanına sahip olacak.
PUBG Mobile Hindistan’da Sınırlı Sürede Oynanabilecek!

Popüler hayatta kalma oyunu PUBG, kısa zaman içerisinde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olarak kendisini kabul ettirdi. Oyununa son derece ilgi duyulan ülkelerden birisi ise yüksek nüfusa sahip Hindistan olmakta. Ancak ülkede oyuna olan bakış açısı başka ülkelere göre epey farklı durumda. Ülke yönetimi geçtiğimiz günlerde sınav haftası olduğu sebebiyle ülkede PUBG oynayan 16 öğrenciyi gözaltına almıştı. Ayrıca ülkede geçtiğimiz aylarda PUBG Mobile oynayamadığı için bir çocuk intihar etmiş ve bu olay epey ses getirmişti.

Ülke genelinde pek çok şehirde oynama yasağı getirilen popüler oyuna, yeni bir yaptırımın daha yolda olduğu ortaya çıktı. Önümüzdeki günlerden itibaren Hindistan’da PUBG Mobile oyununa zaman sınırlaması getirileceği duyuruldu. Bu zaman sınırı 6 saat olacak ve sürenin aşılması halinde oyuncular otomatik olarak sunucudan atılacak.

PUBG’ye 6 Saat Oynama Limiti Geldi

PUBG’ye 6 Saat Oynama Limiti Geldi

Hindistan genelinde PUBG Mobile oyuncularına gelen 6 saatlik zaman sınırlaması ülke genelinde epey tepki çekmiş durumda. Oyuncular Twitter’dan gelen zaman sınırlaması ile tepkilerini getirirken, konu kısa sürede gündem oldu. Yapılan düzenleme ile ülke genelinde PUBG Mobile oyuncuları gün içerisinde sadece 6 saat sunucuya bağlı kalabilecek.

Bu süre tek seferde kullanılabileceği gibi belirli aralıklar ile kullanılabilir. Ancak toplamda 6 saatin dolması ile beraber kullanıcılar oyundan otomatik olarak atılacak ve bir sonraki güne kadar beklemek zorunda kalacak. Aslında getirilen sınırlamaya bakıldığında 6 saat çok kısa bir süre gibi görünmüyor. Ancak oyunu bağımlılık derecesinde oynayan kişiler için bu sınırlama epey sıkıntı yaratacaktır.

Tencent Yasakla İlgili Açıklama Yaptı

Tencent Yasakla İlgili Açıklama Yaptı

Hindistan genelinde oyuna dair zaman sınırlaması getiren ve aldığı karar ile şaşkın olduğunu belirten Tencent’ten konuyla ilgili açıklama gecikmedi. Şirketin açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

“PUBG Mobile bir oyundur. Sadece eğlence amaçlıdır ve sağlıklı bir şekilde kullanılmalıdır. Hindistan’da yerel yetkililerin oyunumuzu yasaklama kararı aldıklarını öğrenince şaşırdık. Bu yasakların dayanağını anlamak için çalışıyoruz ve alınan kararın geri alınması için ilgili makamlarla yapıcı bir diyalog kurma çabasındayız. Ülkedeki PUBG Mobile oyuncularının, yanlarında olduğumuzdan emin olmasını istiyoruz. Konuyla ilgili makul bir çözüm bulmak için elimizden geleni yapacağız.”

Popüler hayatta kalma oyununun ülkede bu şekilde bir sınırlamaya tabi tutulması oldukça dikkat çekici. Benzer türdeki Fortnite gibi pek çok oyuna ise henüz herhangi bir yaptırım uygulanmış değil. PUBG Mobile özelinde uygulanan bu düzenleme sonrası, akıllara başka oyunlara yönelik benzer bir kararın alınıp alınmayacağı sorusu geliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum